
Хто змерз - зігірються у пункті обігріву
Хто змерз - зігірються у пункті обігріву
На Любешівщині рятувальники радять, як вберегтися від переохолодження та обмороження
Зважаючи на низькі температурні режими, на території району розгорнутий стаціонарний пункт обігріву на базі 12 ДПРЧ Управління ДСНС України у Волинській області, який забезпечує цілодобове функціонування (тепле приміщення, гарячий чай, бутерброди), при необхідності – надання першої медичної допомоги. У Любешові пункт обігріву діє в районному Будинку культури (вул. Незалежності, 62)
За словами рятувальників, як повідомляє сайт райдержадміністрації, жителям району необхідно зважати на прогноз погодних умов, бути обережними та максимально обачними. Перебуваючи на вулиці, подбати про відповідний одяг та взуття, а при можливості – утриматися від тривалих прогулянок. Не менш пильними потрібно бути водіям.
Щоб уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла рятувальники наголошують на тому, що не можна вживати алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Так само не варто палити на морозі, оскільки це зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Крім цього, потрібно носити просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові, одягатися так, щоб між одягом залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження. Ще одна порада — не виходити на мороз без рукавичок та шарфу, а у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащувати спеціальним кремом.
Щоб уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла рятувальники наголошують на тому, що не можна вживати алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.
Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя.
Олена ВОЛИНЕЦЬ
