Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Канікул не буде? – Уряд вже рекомендує дитсадкам, школам та вишам працювати з понеділка у звичному режимі...

Збагнути логіку нашого чиновництва складно й дорослим.

Голос Карпат

Канікул не буде? – Уряд вже рекомендує дитсадкам, школам та вишам працювати з понеділка у звичному режимі...

Раніше рекомендували сидіти вдома аж до 12 березня

Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, який відповідає за подолання дефіциту природного газу в газотранспортній системі, ухвалив рішення дозволити з 5 березня відновити роботу та газопостачання навчальних закладів. Про це йдеться в протоколі засідання комітету, опублікованому на сторінці міністерства в Facebook, інформує УНІАН.

Відновити роботу навчальних закладів та їх газопостачання по всій території України з 5 березня 2018 року.

«Відновити роботу навчальних закладів та їх газопостачання по всій території України з 5 березня 2018 року», – повідомляється в документі.

У той же час у МОН повідомили, що з понеділка, 5 березня, всі навчальні заклади – дитячі садочки, школи, професійно-технічні навчальні заклади та вищі можуть відновити роботу в звичайному режимі. Про це повідомляє прес-служба МОН з посиланням на рішення кризового комітету Міненергетики та вугільної промисловості України. 

«Міносвіти і науки надіслало відповідний лист-роз’яснення усім вишам та місцевим органам самоврядування, у сфері управління яких перебувають інші заклади освіти. Виняток можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, що не стосуються газопостачання – карантин і т.і.», – зазначили у відомстві. 

У МОН звернули увагу на те, що безпосереднє рішення про призупинення або відновлення роботи вишів ухвалює сам заклад у межах власної автономії.

У МОН звернули увагу на те, що безпосереднє рішення про призупинення або відновлення роботи вишів ухвалює сам заклад у межах власної автономії.

«Відповідні рішення також мають прийняти й органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші заклади освіти», – уточнили у міністерстві. 

Як відомо, тимчасовий дефіцит газу в ГТС був викликаний діями російського «Газпрому», який, порушуючи рішення Стокгольмського арбітражу, знизив тиск газу на вході в ГТС і відмовився імпортувати законтрактований газ.

Для подолання дефіциту «Нафтогаз» значно збільшив імпорт газу з Євросоюзу, а Кабмін ввів у дію Нацплан зі скорочення споживання газу, а також доручив Міненерговугілля перевести частину генерації на мазут.

Також, згідно з цим планом, було призупинено подачу газу для навчальних закладів.

Раніше у зв'язку з браком газу в країні Міністерство освіти і науки рекомендувало всім навчальним закладам призупинити роботу з 2 по 7 березня включно, що з урахуванням вихідних (8-11 число)складає 9 днів поспіль.

Telegram Channel