Курси НБУ $ 41.50 € 46.09

ПІДПРИЄМЦІ ОСВОЮЮТЬ ПІДВАЛИ

Рішенням Конституційного суду України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 2 березня 2004 року чітко визначено, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні та ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків...

Рішенням Конституційного суду України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 2 березня 2004 року чітко визначено, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні та ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Для підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потрібно додаткових дій, зокрема, створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.
Крім того, чинне законодавство України забороняє будь-кому проводити роботи, інші дії, що викликають підвищений шум та вібрацію у житловому будинкіу, порушують умови проживання його мешканців. Проте ще нерідко цей закон порушується.
Так, декілька років тому підприємець О.В. Гучук придбав у нашому будинку № 12 на проспекті Волі квартиру, яку переобладнав під магазин. Не отримавши згоди на це всіх співвласників квартир, розташованих у під’їзді, Гучук не зробив у магазин окремий вхід, а став використовувати парадний вхід у цей під’їзд, перекривши його для інших мешканців. Через деякий час він самовільно, без згоди власників квартир перекрив половину наскрізного коридору на першому поверсі металевими гратами із замком. На наше письмове звернення директор ЖКП № 3 Олексій Шукалович повідомив, що наскрізний під’їзд був наданий Луцькою міською радою в оренду підприємцю О.В. Гучуку відповідно до розпорядження міського голови від 9.09.98 і договору оренди нежитлових приміщень комунальної власності від 8.02.01 року.
Ще приклад. Квартира № 41 у нашому будинку декілька разів змінювала власників. Останній раз її купило нібито підприємство з продажу нерухомості. Молодий чоловік з агентства обходив співвласників квартир у цьому під’їзді, але згоду на проведення ремонтних робіт отримав лише від двох престарілих жінок, які тепер каються. Адже він нічого не говорив про використання даху під обладнання другого рівня цієї квартири. Уже багато місяців у квартирі № 41 іде ремонт. Робітники жахливо шумлять, за собою у під’їзді не прибирають, створили нам нестерпні умови проживання. Вони нікого не пускають у цю квартиру, адресу власника не повідомляють. Сусідам-співвласникам стало відомо, що вони розібрали всі перегородки у квартирі № 41, пробили отвір на дах. Змонтовано гвинтові сходи і обладнано на нашому даху ще одне приміщення для квартири № 41, причому розташували його так, що стіна спирається не на перегородку, а на стелю квартири № 42. Крім того, що грубо порушені наші майнові права як співвласників, може бути обвал, як це було в Києві. Адже, як повідомив одному з жильців нашого будинку заступник головного архітектора міста, з органами архітектурно-будівельного нагляду міста ця реконструкція не погоджена.
Нещодавно невідомі люди у підвалі,що розташований під квартирами двох під’їздів нашого будинку, почали проводити ремонтні роботи. За радянських часів там було обладнане бомбосховище, а потім з десяток років підвали пустували, хоча жодний з власників 12-ти квартир під’їзду № 5 підвалу у будинку не має. Керівництво ЖКП № 3 не реагує на самоправство.
Коли ми звернулися до робітників, які проводили ремонт у цьому підвалі, вони пояснили, що міська влада уклала договір оренди з рекламною приватною фірмою, яка організовує тут своє виробництво. Враховуючи, що це наша власність, а не міська комунальна, а також, що приватне підприємство буде вести лакофарбувальні і склеювальні роботи і в підвалі немає вентиляції, ці дії вважаємо незаконними.
Жильці будинку просять зупинити самоправні дії і відмінити незаконні розпорядження та скасувати договори і дозволи, надані Луцькою міською радою, яка вирішує свої фінансові питання.
Олександр ВИНОКУРОВ, Володимир ПАВЛІК, Лідія ТАТАРОВА та інші
(всього 20 підписів).
Telegram Channel