
На Волині сприятливі умови для вирощування ягід
На Волині – сотні гектарів екологічно чистої лохини (Відео)
В департаменті агропромислового розвитку вивчають перспективи розвитку насаджень лохини та можливостей створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу по вирощуванню цих ягід
З цією метою директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко в рамках робочої поїздки відвідав Шацький район, повідомляє департамент агропромислового розвитку.
Чиновник відвідав ягідники ПП «Флора» (керівник – Владислав Поляков), що у с.Ростань, господарство Василя Денисовця та ТОВ «Волинська ягідка» (керівник – Сергій Маїло), що у с.Світязь.
Очільник головного аграрного відомства області поспілкувався з керівниками та працівниками ягідників, оглянув урожаї та розповів про можливості отримання підтримки з обласного чи державного бюджетів.
«На сьогодні загальна площа плодоносних кущів – більше 115 га і ще близько 100 га засаджено молодими саджанцями, які уже наступнозго року будуть давати урожай. Ми орієнтовані на екологічний продукт, тобто в землю не вносимо жодної агрохімії. Це можна підтвердити будь якими аналізами. Волинська ягода вже має авторитет не лише в Україні, але й у всьому світі. Приїжджають із багатьох країн і кажуть: «Ми хочемо лише волинську ягоду» розповів Владислав Поляков.
Очільник головного аграрного відомства області поспілкувався з керівниками та працівниками ягідників, оглянув урожаї та розповів про можливості отримання підтримки з обласного чи державного бюджетів.
На плантаціях підприємства росте близько 20 сортів лохини. Є сорти ранні, середні та пізні. Владислав Володимирович вважає, що в лохини великі перспективи для розвитку, оскільки ця ягода попереджує розвиток онкологічних захворювань. В перспективних планах господарства – розширення лохинових садів до 1000 га.
Василь Денисовець у 2016 році на особистому селянському господарстві заклав 10 га лохини 4 сортів, проведено крапельне зрошення рослин. Цього року ягідні кущі дали свій перший урожай. Зупинятися на досягнутому господар не збирається, уже міркує як засадити ще 2 га кущами лохини. Для цього підготували проект та документи на компенсацію коштів.
Сусіднє ФГ «Агродрайв» має у володінні ще 60га, які в подальшому планують теж засадити лохиною. У перспективних планах господарів – створення кооперативу по вирощування ягід лохини.
Шацький район – найбільш сприятливий для вирощування лохини. Технологія дозволяє збирати до 20 тонн ягід з гектару.
До слова, ТОВ «Волинська ягідка» також планує розширювати виробництво. Зокрема, господарство уже підготувало 75 га під посадку лохини. Саджанці будуть закладені у серпні-вересні цього року. Підприємство готує документи на отримання компенсації з державного бюджету.
Таким чином, загальні площі насадження лохини в Шацькому районі складуть майже 300 га.
- Шацький район – найбільш сприятливий для вирощування лохини. Технологія дозволяє збирати до 20 тонн ягід з гектару. Окрім чудових смакових якостей, культура має лікарські властивості та високу рентабельність. Відтак, перспективи для вирощування та розширення насаджень – досить хороші, - резюмував Юрій Горбенко.
