Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
У Парламенті пропонують визначити вартість реєстрації сільськогосподарських тварин

Ухвалення законопроекту створить умови для функціонування спільного ринку, забезпечення його якісними продуктами.

bessarabiainform

У Парламенті пропонують визначити вартість реєстрації сільськогосподарських тварин

Від 30 до 40 гривень становить вартість ідентифікації однієї голови приплоду с/г тварин. Про це йдеться у розрахунку до законопроекту № 9022 про «Ідентифікацію та реєстрацію тварин», який на минулому тижні зареєстрували у Верховній Раді України

Основною метою даного законопроекту є встановлення єдиних правил державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в с/г підприємствах що спеціалізуються на вирощуванні великої рогатої худоби і свиней. Також покращиться контроль над особистими селянськими господарствами, в котрих розводяться свійські тварини, особливо свині. Для дрібних і середніх виробників м’ясної продукції, це беззаперечний плюс, оскільки приведення процесу вирощування і забою тварин у відповідність до європейських стандартів надасть їм більш ширші можливості виходу на ринки Євросоюзу. Оскільки без відповідної європейської сертифікації їхньої продукції дані ринки для них закриті і вони обмежуються збутом своєї продукції лише на території України.

Приведення процесу вирощування і забою тварин у відповідність до європейських стандартів надасть більш ширші можливості виходу на ринки Євросоюзу. Оскільки без відповідної європейської сертифікації їхньої продукції дані ринки для них закриті і вони обмежуються збутом своєї продукції лише на території України.

Також передбачається створення  спрощеного механізму відшкодування коштів з бюджету України за проведену ідентифікацію тварин власниками які є фізичні особи. На ці цілі планується направити понад 170,5 мільйонів гривень, але мова йде тільки про тварин у господарствах фізичних осіб.

Загальна потреба в коштах з державного бюджету на проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарствах фізичних осіб відповідно до розрахованого приплоду 2018 року (великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз та коней) становить 172500 тисяч грн.

Також у роз’яснені до законопроекту додається розрахунок вартості ідентифікації очікуваного у 2018 році приплоду сільськогосподарських тварин без врахування прикріплення засобу ідентифікації.

Прийняття законопроекту № 9022 дозволить усунути відмінності між законодавствами країн – членів Європейського Союзу щодо вимог до торгівлі товарами, що охоплюються санітарними та фітосанітарними заходами, забезпечуючи при цьому охорону життя і здоров’я людей, тварин, належний рівень простежуваності переміщень тварин.

Особливо сильно  питання з ідентифікацією загострилось в Україні після поширення спалахів африканської чуми свиней і масового їх забою  в районах поширення. Внаслідок чого деякі господарства  опинились на межі банкрутства.  Після проведення повної  реєстрації тварин,  ветеринарні служби матимуть всю необхідну  інформацію щодо кількості свиней в тому чи іншому регіоні, а також контактні дані їх власників. Дана інформація дозволить більш оперативно і ефективно вживати заходів щодо локалізації спалахів чуми.

Джерело: АГРАРНА ПРАВДА
Telegram Channel