
У 2015 році понад 1,9 млрд людей, або 26,2% населення світу, проживали на менш ніж $3,2 на день.
Фото: НВ.
Світовий банк: Кожна друга людина у світі живе за межею бідності
Майже половина населення світу, або 3,4 млрд осіб, живуть менш ніж на $5,5 на день, незважаючи на загальне зниження показників крайньої бідності
Про це йдеться в доповіді Світового банку (СБ) Бідність і загальне процвітання, спільне вирішення проблем ліквідації бідності, опублікованій у Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, пише НВ.
«Хоча економічні досягнення в усьому світі і свідчать про те, що все менше людей живуть в умовах крайньої бідності, майже половина населення світу - 3,4 млрд осіб - все ще бореться за задоволення основних потреб», - йдеться в документі.
Існування на менш ніж $3,2 на день відображає показник межі бідності в країнах з рівнем доходу нижчим від середнього, тоді як показник в $5,5 в день відображає стандарти в країнах з рівнем доходу вище середнього.
Як зазначають в СБ, існування на менш ніж $3,2 на день відображає показник межі бідності в країнах з рівнем доходу нижчим від середнього, тоді як показник в $5,5 в день відображає стандарти в країнах з рівнем доходу вище середнього. Автори доповіді пояснюють, що крайнє зубожіння «визначається як існування менш ніж на $1,9 на день».
Найменша частка бідних людей серед країн, що розвиваються, була відзначена в країнах Європи і Центральної Азії. Тим часом, в регіоні Африки на південь від Сахари в період 1990 по 2015 рік було відзначено подвоєння чисельності населення переважно серед тих домогосподарств, де люди змушені жити на суму від $1,9 до $3,2 на день.
Незважаючи на те, що частка населення світу, що живе в умовах крайньої бідності, до 2015 року знизилася до 10%, її темпи скорочення сповільнилися.
«У 2015 році понад 1,9 млрд людей, або 26,2% населення світу, проживали на менш ніж $3,2 на день, а близько 46% населення світу проживало на менш ніж $5,5 на день», - наголошено в документі.
