Курси НБУ $ 42.20 € 49.23
Волинь найшвидше передає аграрну землю під промисловість

Загальна площа земельних ділянок в області, які будуть залучені в економічний обіг, становить близько 100 га.

Фото vn.com.

Волинь найшвидше передає аграрну землю під промисловість

Відтак Волинська область – серед лідерів в Україні за темпами залучення інвестицій завдяки спрощеній процедурі зміни цільового призначення землі

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Волинської ОВА.

2 грудня відбулася робоча нарада за участі представників Верховної Ради, міністерств та керівництва Волинської ОДА щодо результатів роботи механізму швидкої зміни цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення для потреб промисловості та енергетики.

 

  Головною темою онлайн-зустрічі став аналіз ефективності Закону України № 3563-IX, який дозволяє змінювати цільове призначення сільськогосподарських земель для розміщення промислових об’єктів за пришвидшеною процедурою. Ця ініціатива є частиною державної політики «Зроблено в Україні» та покликана прискорити економічну відбудову держави.

     Участь у нараді взяли народні депутати, представники Міністерства економіки довкілля та сільського господарства, Держгеокадастру, а також керівники профільних підрозділів ОВА та органів містобудування громад.

Волинь демонструє високу ефективність. Заступник голови Волинської ОДА Роман Романюк доповів про ситуацію в області, зазначивши, що регіон є одним із лідерів впровадження цієї реформи. Саме на Волині було видано перший в Україні мотивований висновок за новою процедурою.

 «Спрощена процедура зміни цільового призначення сільськогосподарської ділянки на землі промисловості та енергетики реально запрацювала і дає конкретні результати. Якщо раніше цей процес займав від 1 до 3 років, то тепер завдяки дії Закону тривалість скоротилася до 1,5 місяців. Це суттєво підвищує інвестиційну привабливість нашого регіону», – зазначив Роман Романюк.

     Станом на 1 грудня 2025 року уповноваженими органами містобудування та архітектури територіальних громад Волинської області надано 41 мотивований висновок. Це один із найвищих показників в Україні, що ставить Волинь в один ряд з Київською, Закарпатською, Рівненською та Житомирською областями.

 

 Загальна площа земельних ділянок в області, щодо яких надано такі висновки і які будуть залучені в економічний обіг, становить близько 100 га.

Для порівняння, в цілому по Україні станом на ІІІ квартал 2025 року надано 171 позитивний висновок. Водночас у низці областей цей інструмент поки що не застосовувався.

Ефективне використання цього інструменту є критично важливим для економічного відновлення громад. Досвід Волині у застосуванні спрощеної процедури було визнано показовим, адже це прямий шлях до створення нових робочих місць, розбудови переробної промисловості та посилення енергетичної безпеки регіону, йдеться у повідомленні.

Довідково:

Спрощена процедура стосується земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (де відсутня містобудівна документація) і дозволяє розміщення таких об'єктів:

  • Промислові будівлі та склади;
  • Комплексні промислові споруди;
  • Трубопроводи, лінії електропередач та комунікації;
  • Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства.

Підставою для зміни цільового призначення є мотивований висновок місцевого органу містобудування та архітектури. Цей документ фактично замінює тривалі бюрократичні погодження та є підставою для початку проектування об’єкта будівництва.

Реклама Google

Telegram Channel