
nor
Майбутні «зірки» загартовуються в суперечках
Саме в такій формі — дискусійних поєдинках — пройшли фінальні змагання XV обласного турніру юних журналістів
Олександр ДУРМАНЕНКО
75 учнів 9–11 класів зібралися цими днями на факультеті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки. 15 команд змагалися у вмінні обстоювати власну думку, спільно працювати, швидко реагувати на запитання конкурентів.
Турнір розпочався з вітального слова директора Волинської обласної Малої академії наук (ВОМАН) Галини Толстіхіної і представлення членів журі та педагогів. Після жеребкування команди було розподілено на 5 підгруп. Самі «битви» проходили у форматі дискусій — гравці пропонували колегам для обговорення одну з актуальних тем, а далі, прослухавши доповідь, аргументовано критикували її. Так учасники турніру змогли побувати в різних амплуа — доповідачів, опонентів та рецензентів.
Як нам розповіла методист академії Ольга Кулібаба, на змагання приїхали представники фактично з кожного куточка нашої області. Приємно, що районні команди зовсім не поступаються лучанам. Свідченням цього є те, що 1-ше місце розділили між собою дві команди — Волинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради та збірна НВК «ЗОШ І — ІІІ ст. –гімназія» № 2 з Каменя-Каширського. За підсумками турніру буде сформовано обласну збірну, яка поїде на Всеукраїнські змагання, які орієнтовно проходитимуть 8–12 квітня в Сумах. Бажаємо майбутнім журналістам гідно представити Волинь!
27 березня
Сонце (схід — 6.02, захід — 18.46, тривалість дня — 12.44).
Місяць у Стрільці, Козерозі. 20–21 дні Місяця.
Іменинники: Михайло, Ростислав, Феодосій.
28 березня
Сонце (схід — 6.00, захід — 18.48, тривалість дня — 12.48).
Місяць у Козерозі. 21–22 дні Місяця.
Іменинники: Марія, Олександр, Денис.
Погода
Як вдарить грім, то й літо родючим буде
27 березня не лише небо провіщало погоду. Була ще й така ознака: як не добавиться води в річках, то спекотними й сухими будуть літні місяці
А за прогнозом чергового синоптика обласного гідрометеоцентру Світлани Дриганюк 27 березня — хмарна погода з проясненнями. Вночі невеликий мокрий сніг. Вдень переважно без опадів. Уночі та ранком місцями ожеледиця. Вітер північно-західний, 7—12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від 3 градусів морозу до 2 градусів тепла, вдень — 2—7 градусів вище нуля. 28-го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 0—5 градусів морозу, вдень — 4—9 градусів тепла. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 27 березня було 1982 року — плюс 18, найхолодніше — 1952-го — 15 градусів морозу.
У Рівному 27 березня похмура погода. Температура повітря — 0—5 градусів тепла. 28-го — хмарно. Температура повітря — від 2 градусів морозу до 6 градусів із позначкою «плюс». Усі дні — без опадів.
А нам лелеки вже помахали крилами

За багаторічними спостереженнями науковців, ці білі птахи з чорною ознакою повертаються з вирію у березні. Знаходимо у деяких друкованих джерелах навіть точну дату — 18-й день першого весняного місяця. Тож, вирушаючи минулого вівторка у відрядження на Камінь-Каширщину, ми з фотокореспондентом Олександром Дурманенком загадали бажання, аби нам зустрілися бузьки
Катерина ЗУБЧУК
І вже в селах Нуйно, Підцир’я, Брониця, Фаринки, через які пролягав наш шлях, додивлялися, чи не пролетять де лелеки — чи ж повернулися вони до рідного куточка? А в цих населених пунктах їх чимало поселилося, і це символічно, бо й дітей тут народжується
багато. На одному з електричних стовпів, де примостилося гніздо, побачили птаха — провісника весни. Та оскільки вона (чи він) сиділа, і за гілками виднілася лише голова, то й для знімка не було підходящого ракурсу.
І все ж удача нам усміхнулася. На зворотному шляху додому, десь на території Маневицького району, надвечірньої пори зауважили неподалік від дороги парочку, яка походжала торішньою рудою травою в пошуках поживи, яку, на жаль, ще важко знайти цієї пори. Зупинилися. На «прохання» нашого фотокореспондента птахи змахнули крилами — і чи то вітаючись, чи то прощаючись — злетіли в повітря.
З далеких країв лелеки, відчуваючи весну (а зимують вони навіть в африканських долинах), вирушають до рідних домівок за своїм внутрішнім барометром, який іноді їх підводить. Буває, що й мороз, а то й сніг зустріне їх тут. Цьогорічний березень — лагідний до птахів, які символізують вірність, любов до рідної землі, отчого порога. Здавна люди вірили, що бузьки приносять щастя, через те і радіють їхньому поверненню. Пораділи і ми. Ще одна зворушлива історія про лелек – на с. 10.
Зворушлива сповідь під… спів когутів
Цей щирий лист прийшов до редакції із села Пульмо Шацького району від колишньої вчительки Галини Адамівни Пашечко. Приємно було поспілкуватися з авторкою телефоном, номер якого вона вказала в листі
Василь ГОЛЮК
Жінка переживає за вибори в Україні, їй болить наша роз’єднаність щодо церковного питання (вона — за Томос). А ще Галина Адамівна — давня прихильниця «Волині» і постійно її передплачує. За фахом — математик і фізик, але в душі — лірик. Вона надіслала два щемливі вірші: один присвячений Сергієві Мокренку, який поліг у лютому 2017-го на Світлодарській дузі, другий — пам’яті загиблих на Сході бійців.
«Я теж заочно «пройшла» війну з першої хвилини мобілізації. Саме в цей час у зоні АТО перебував мій син… Наша родина болісно переживала втрату двоюрідного племінника Сергія Кушніра, полеглого у серпні 2014-го», — розповідає.
…А спілкувалися ми з пані Галиною… під спів півнів (жінка саме поралася по господарству). Життя триває, і розповідь закінчу рядками з вірша Галини Пашечко:
До вас звертаюсь. До живих:
Цінуймо кожну мить до скону.
Живіть за себе і за тих,
Хто не повернеться додому.
