Курси НБУ $ 39.78 € 42.31
«Динамо» обмолотило «Колос» «пеналями» (відео)

Сподіваємось, завтра Роман Яремчук приблизно так святкуватиме свій гол. Пряма трансляція поєдинку Україна – Литва о 21:35 на ТРК «Україна».

Фото ffu.org.ua.

Тим часом збірна України вже завтра може практично гарантувати собі путівку на Євро-2020

Поєдинок на «Оболонь–Арені» між «Колосом» із села Ковалівка та столичним «Динамо» станом на початок другого тайму видавався абсолютно ординарним. Найкращою ілюстрацією чого був рахунок на табло — 0:0.

Проте згодом події почали розвиватися зі справді карколомною швидкістю. Другу «жовту» заробляє Володимир Шепелєв, і кияни залишаються вдесятьох. За дві хвилини пряму «червону» одержує Максим Максименко — на думку арбітра, м’яч попав гравцю «Колоса» у власному штрафному майданчику в руку (хоча багато хто переконаний, що футбольний снаряд… влучив у ніс!) — тож команди знову в рівних складах. На додачу до вилучення ще й пенальті. До м’яча підходить Віктор Циганков і реалізовує 28-й поспіль 11-метровий киян в УПЛ, які не хибили «з точки» понад чотири роки. За іронією долі через 20 хвилин той таки Циганков перерве цю рекордну серію, вдруге не зумівши переграти Євгена Волинця. Проте на доданих хвилинах поєдинку головний арбітр матчу Андрій Коваленко втретє вказує на позначку і Беньямін Вербич доводить рахунок до 4:0 на користь «Динамо» (між голами з пенальті був ще дубль Артема Бєсєдіна, якого в підсумку назвали кращим гравцем туру).

Подейкують, що прибиральницям після матчів уже доводиться обмітати ворота «Десни» віником, бо павуки заводяться!

До речі, історія українського футболу знає випадок, коли суддя впродовж матчу ставив навіть чотири «пеналя» у ворота одного клубу. Було це в легендарному домашньому поєдинку луцької «Волині» із запорізьким «Металургом», в якому «хрестоносці» 29 листопада 2015 року здобули свою найбільшу перемогу — 9:1. Проте матч «Колос» — «Динамо» унікальний тим, що арбітр наважився тричі призначити 11-метровий саме у ворота господарів (такого ще ніколи не було).

Проте й на цьому рекорди поєдинку не закінчилися. Адже перемога над «Колосом» із великим рахунком стала для «Динамо» вже 200–ю в чемпіонатах України.

Дивимося огляд матчу «Колос» — «Динамо»:

Тим часом «Шахтар» завдяки голам Жуніора Мораєса і Тайсона з рахунком 2:0 обіграв СК «Дніпро-1», оформивши вже десяту поспіль перемогу на старті першості. А кількість забитих Мораєсом голів сягнула дев’яти. І це справді багато — адже не раз і не два кращими голеадорами всієї першості ставали футболісти, на рахунку яких було 12, 13, 14 м’ячів…

Найцікавіші моменти поєдинку «Дніпро-1» — «Шахтар»:

До речі, у нинішньому розіграші Кубка України «Динамо» та «Шахтар» розпочнуть боротьбу за трофей… поєдинком між собою. Такою була воля жеребу на стадії 1/8.

Ну а чернігівська «Десна» продовжує перемагати і сенсаційно триматися в трійці лідерів УПЛ. До того ж, команда Олександра Рябоконя має найнадійнішу оборону — лише чотири пропущені м’ячі в десяти поєдинках. Подейкують, що прибиральницям після матчів уже доводиться обмітати ворота «Десни» віником, бо павуки заводяться!

Дивимося огляд матчу «Десна» — «Олімпік»:

Результати 10-го туру: «Ворскла» — ФК «Маріуполь» — 1:1; «Десна» — «Олімпік» — 1:0; ФК «Львів» — «Зоря» — 0:0; СК «Дніпро-1» — «Шахтар» — 0:2; «Колос» — «Динамо» — 0:4; ФК «Олександрія» — «Карпати» — 2:1.

12 «Олімпік» (Донецьк) 10 1 2 7 5-20 5

Проте ані слова більше про внутрішній чемпіонат. Адже найближчими днями в центрі нашої уваги буде Національна збірна України. «Синьо–жовті» дуже близькі до того, щоби пробитися через горнило кваліфікації і втретє поспіль зіграти на Чемпіонаті Європи.

Вже завтра, 11 жовтня, ми приймаємо у Харкові литовців. І за всієї поваги до наших старих і дуже хороших друзів, ми можемо і мусимо їх перемагати.

Ну а 14 жовтня у Києві гостюватиме чинний чемпіон Європи — збірна Португалії із самісіньким Його Крутезністю Кріштіану Роналду. Здобуті у цьому поєдинку очки (звісно, за умови попередньої перемоги над збірною Литви) дадуть нам змогу достроково оформити путівку на Євро-2020…

Відверто кажучи, навіть поразка від Португалії залишає нам майже гарантовані шанси виходу у фінальну частину ЧЄ. Адже в заключному турі — 17 листопада — серби у себе вдома муситимуть перемагати нас із різницею щонайменше у шість м’ячів (адже за рівності очок у першу чергу братимуть до уваги особисті зустрічі — ось вам і наші львівські 5:0!).

Але до біса такі варіанти! Нам потрібні перемоги! І над Литвою, і над Португалією, і над Сербією!