
Такі скарбнички розміщували в церквах на початку ХХ століття для збору пожертв.
У луцькій галереї виставили стародавню скарбничку
Церковне начиння використовували для збору коштів на початку ХХ століття
Скриньку для збору коштів виставили у луцькій галереї Obraz&Grabovetska. Вона виготовлена на початку ХХ століття. Кільканадцять років тому її знайшли під час археологічної експедиції у селі Городище Корецького району Рівненської області.
За словами місцевих жителів, скриньку разом з паперовими грошима Російської імперії знайшли діти, коли у дзвіниці провалилася підлога. Відтак скринька опинилася на смітнику.

Стара скарбничка органічно вписалася в інтер’єр галереї Obraz&Grabovetska.
Можна припустити, що цей сховок влаштували або з початком Першої світової війни або після більшовицького перевороту. Відтак, власники вже не повернулися по гроші і вони долежали до нашого часу.
Дерев’яна скринька слугувала церковною скарбничкою. У кришці є проріз для грошей, її можна закрити на замок. З боків збереглися дві ковані залізні штаби, якими скарбничку кріпили до стіни. На поверхні видно сліди воску, який капав зі свічок.
Можна припустити, що цей сховок влаштували або з початком Першої світової війни або після більшовицького перевороту.
– Ця річ не має відношення до малярства. Але оскільки ми є творчим осередком, то дуже хотілося б, щоб наші гості мали змогу долучатися до таких історичних артефактів, могли з ними взаємодіяти. Я дуже хотіла б, щоб в нашій галереї було багато таких цікавих речей, щоб відвідувачі могли познайомитися з побутом нашого народу, з нашою культурою, – зазначила засновниця галереї Obraz&Grabovetska Наталя Грабовецька.

Наталя Грабовецька впевнена, що артефакт зацікавить відвідувачів.

Ковані завіси одночасно ще й зміцнювали кришку скриньки.
