В Україні вперше трансплантували підшлункову залозу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
В Україні вперше трансплантували підшлункову залозу

Трансплантацію проводили лікарі зі Львова, Києва та Любека (Німеччина).

Фото 5.ua.

В Україні вперше трансплантували підшлункову залозу

Питання трансплантації є пріоритетним, кажуть у МОЗ

В Україні вперше зробили операцію з трансплантації підшлункової залози. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на брифінгу 7 серпня, повідомляє «Укрінформ».

«У нас сьогодні вночі вперше зроблена трансплантація підшлункової залози. Взагалі зробили три операції: пересадку серця, пересадку нирки й третя операція – пересадка нирки і підшлункової залози», – сказав Степанов.

«У нас сьогодні вночі вперше зроблена трансплантація підшлункової залози. Взагалі зробили три операції: пересадку серця, пересадку нирки й третя операція – пересадка нирки і підшлункової залози», – сказав Степанов. Він зазначив, що питання трансплантації є пріоритетним для МОЗ – за два роки хочуть здобути трансплантаційну незалежність.

Чільник МОЗ розповів, що кожного року трансплантації потребують близько 5 тис. осіб, кожного дня в Україні помирають приблизно 9 людей, які не дочекалися пересадки органа.

Також під час брифінгу Степанов вирішив розвінчати міф про «чорних трансплантологів». Він пояснив, що «чорна трансплантологія» – неможлива, бо такі операції високотехнологічні, в них задіяна велика кількість фахівців.

«Такі операції можуть бути проведені винятково в високоспеціалізованих медичних закладах, високопрофесійними лікарями. Із застосуванням великої кількості обладнання. Тому це міф», – додав очільник МОЗ.