Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

ТРЕБА ПІДВИЩУВАТИ ЯКІСТЬ ПОСЛУГ, А НЕ ТАРИФИ

Написати листа до редакції спонукали висловлювання посадовців, опубліковані у вашій газеті. Зокрема, директора “Луцьктепла” Анатолія Лучка, тепер уже колишнього першого заступника голови облдержадміністрації Богдана Шиби і самого голови Володимира Бондара…

Написати листа до редакції спонукали висловлювання посадовців, опубліковані у вашій газеті. Зокрема, директора “Луцьктепла” Анатолія Лучка, тепер уже колишнього першого заступника голови облдержадміністрації Богдана Шиби і самого голови Володимира Бондара…

Віталій ВОЛИНСЬКИЙ
м.Луцьк



Зі слів директора державно-комунального підприємства “Луцьктепло” Анатолія Лучка, сьогодні ми пожинаємо плоди породженої радянською системою недбалості (“Волинь” від 17 січня ц. р.). Аби наступного року не “зрізали” лімітів на газопостачання, щоб створити запас на випадок сильних морозів, доводилося щороку робити так звану “свічу” – відкривати вентиль і гріти небо. Напевно, тепловики роблять так і до сьогодні, інакше чому перед закінченням опалювального сезону у нас такі гарячі батареї?
Якщо це так, то чому ми, мешканці луцьких багатоповерхівок, повинні платити за цей спалений газ? Якщо теплоносій подається у діряві тепломережі, у яких втрачається 30-35 відсотків тепла, то чому ми, знову-таки, платимо за ці втрати? За це повинні платити або “Луцьктепло”, або управління житлово-комунального господарства, або ЖКП, але аж ніяк не споживачі.
Ще будучи заступником голови облдержадміністрації, Богдан Шиба стверджував, що найсерйозніша проблема в місті – змінити систему управління (“Волинь” від 25 лютого ц. р.). Мовляв, старі управлінські схеми мають бути змінені на ефективну роботу. Проводити не ямковий ремонт доріг, на якому наживаються посередники; не “дірковий” ремонт дахів, на який списуються мільйони, а робити за ці ж гроші менше, але капітально.
Чому ж так досі не робиться? Бо за всім цим стоять посередники, які на таких оборудках наживаються, та ще й діляться з чиновниками виконкому. І якщо пан Шиба був першим заступником голови облдержадміністрації, про все це знав, то яких важелів йому бракувало, щоб змінити цю ситуацію з дахами, дорогами, чиновниками на краще? Що заважало йому звернутися до правоохоронних органів, аби вони розібралися з чиновниками, які отримували від посередників гроші, простіше – хабарі?
Торкаючись подібних проблем, голова облдержадміністрації Володимир Бондар заявив, що ми мусимо сплачувати за комунальні послуги стільки, скільки вони об’єктивно коштують (“Волинь” від 23 лютого ц. р.). Хотілось би довідатися, чи знаємо ми реальну ціну цих послуг і чому продовжуємо платити за роботу, яка не виконується?
Я стверджую, і тисячі жителів луцьких багатоповерхівок можуть підтвердити, що більшості робіт із обслуговування будинків так і не виконується, ми бачимо хіба що вивезення сміття, та й то нерегулярно. Дивує, чому так легко губернатор стає на бік міської влади в питанні підвищення цін на комунальні послуги. Чи не краще почати наводити лад у комунальному секторі, припинити практику платити комунальникам за послуги, яких вони не надають…
Перепрошую за різкий тон, але наболіло. Хотілося б почути відповіді на поставлені запитання з вуст компетентних осіб, котрі запропонували б конкретні шляхи виходу з ситуації, до якої довели цю важливу для людей сферу.
Telegram Channel