Минуло сто років від дня народження відомого організатора партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни, Героя Радянського Союзу Антона Петровича Бринського. На початку війни, потрапивши в оточення в районі міста Бреста, він створив партизанський загін. В листопаді 1942 року цей загін передислокувався з Білорусі на територію Волині...
Минуло сто років від дня народження відомого організатора партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни, Героя Радянського Союзу Антона Петровича Бринського. На початку війни, потрапивши в оточення в районі міста Бреста, він створив партизанський загін. В листопаді 1942 року цей загін передислокувався з Білорусі на територію Волині.
Антон Бринський об’єднав усі місцеві партизанські загони, встановив зв’язок із підпільними групами і створив партизанське з’єднання, яке діяло до визволення області. Основні сили з’єднання розташовувались в урочищі “Кухів груд” Маневицького району. Там ще збереглися партизанські землянки, встановлено обеліск Слави, відбуваються обласні зльоти партизан. У своїй автобіографії Бринський згадує: “Наші загони здійснили в тилу ворога більше п’яти тисяч диверсій. Підірвали 800 залізничних вагонів. Не один десяток тисяч фашистів знайшли собі смерть від мін, гранат, куль партизан”. Серед партизан були українці, росіяни, білоруси, грузини, татари. Воювали жінки, чоловіки, діти. Партизанський рух, по суті, перетворився на другий фронт. За мужність і героїзм, особисті заслуги в розвитку партизанського руху Бринського було нагороджено Золою Зіркою Героя Радянського Союзу, багатьма іншими високими нагородами. Після війни Бринський був членом Спілки письменників, написав багато книг про партизанів. Антон Петрович почесний громадянин Луцька, його ім’ям названа одна з вулиць міста. Іван ГЛУЩУК, історик, голова обласного комітету колишніх партизанів і підпільників.