Чому медиків «швидкої» у волинському селі виганяють з обжитого приміщення - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Чому медиків «швидкої» у волинському селі виганяють з обжитого приміщення

Медиків виганяють.

Фото газета "Полісся".

Чому медиків «швидкої» у волинському селі виганяють з обжитого приміщення

Медикам у Сошично попонують перейти в інше приміщення. Але селяни проти

Посеред зими місцевий сільський голова Ігор Волосюк хоче примусово відселити їх у холодну, неопалювану і необлаштовану відповідно з вимогами будівлю.

Такий намір очільника об’єднаної територіальної громади викликав шквал негативних емоцій та коментарів, зокрема, і серед депутатів сільради. Означену проблему обговорювали на засіданні сесії місцевого органу влади, що відбулася минулого четверга.

Про це пише районна газета «Полісся».

У цей час пункт екстреної медичної допомоги і медицини катастроф (ЕМДМК) розташовується у приміщенні сільської ради, де згідно з договором оренди займає визначену площу. Ці кабінети, за словами виконувачки обов’язків головної фельдшерки пункту екстреної медичної допомоги Юлії Шворак, колектив медиків більш-менш довів до пуття своїми зусиллями: поклеїли шпалери, встановили перегородки, що дало змогу створити три невеличких приміщення. Зокрема, сховище для зберігання ліків, кімнату для відпочинку і передпокій. Опалюють кабінети дровами, придбаними також власним коштом.

Натомість Ігор Волосюк хоче переселити «квартирантів» у колишній «будинок шерифа». Таку потребу він обгрунтовує тим, що із створенням ОТГ збільшилася чисельність апарату сільської ради і її служб, тож сьогодні близько тридцяти працівників не мають облаштованих робочих місць. На перший погляд — переконливо. Цілком можна було б зрозуміти керівника сільради, однак… Згаданий «будинок шерифа» жодним чином не пристосований для роботи медичної служби. Юлія Шворак розповіла, що дане приміщення з горем навпіл опалюється старим аварійним котлом, який постійно димить. Двадцятилітній пристрій може згаснути у будь-який момент. Натомість температура в приміщенні має відповідати певним вимогам, позаяк в межах пункту «швидкої» зберігається велика кількість медикаментів, які не повинні перемерзати.

Переселитися і розпочати роботу в новому приміщенні медики екстреної медичної допомоги зможуть лише після окремого висновку-дозволу санепідемслужби.

 

Крім того, там украй занедбана каналізаційна система. Тож переходити у споруду, яка не відповідає елементарним санітарно-епідемічним нормам, зуважує Юлія Шворак, медики категорично відмовляються. До того ж запропонований головою «офіс» служба ділитиме з лісівниками, котрі займають у приміщенні кілька кабінетів. Тож медики згодяться перейти у нове приміщення лише за умови приведення його до відповідних норм і вимог.

 

Спершу, аби знайти порозуміння із очільником сільради та врегулювати ситуацію, 12 січня до Сошичне приїздила делегація у складі представників обласного центру екстреної медичної допомоги та старшої фельдшерки Камінь-Каширського відділення ЕМДМК Любові Глушнюк. Втім, за словами останньої, зустрітися з приїжджою делегацією Ігор Волосюк не виявив бажання, посилаючись на свою надмірну зайнятість

.

 

 

 


Відтак з приводу непростої ситуації медики звернулися до депутатів під час засідання самоврядного органу. Прямо у сесійні залі Любов Глушнюк зачитала лист-повідомлення від обласного центру ЕМДМК, де описані умови, після виконання яких медики готові звільнити кабінети сільської ради. Так, у переліку вимог значиться: заміна старого котла на новий, встановлення бойлера для підігріву води та відремонтована каналізація. При цьому Любов Федорівна сподівається на здоровий глузд очільника громади, а радше його турботу про тих, хто безперервно надає медичні послуги людям очолюваної ним громади. В інакшому випадку, каже, змушена буде перевести тутешні бригади екстреної до Камінь-Каширського відділення.
До слова, договір оренди приміщення, орендованого службою ЕМДМК, що нині слугує для потреб «швидкої», закінчується лише через рік.

У свою чергу сільський голова запропонував оглянути обидва приміщення, так би мовити для порівняння існуючих у них умов, провівши присутнім на сесії екскурсію. Він запевнив, що запропоноване приміщення «будинку шерифа» вже у близькому майбутньому буде набагато краще пристосованим до потреб медицини, аніж те, в якому медики туляться нині. Переселившись у запропоновану будівлю, наголосив Ігор Васильович, медики лише виграють.

— Вже до кінця цього місяця у новооблаштованому для медиків приміщенні встановлять новий котел, — пообіцяв сільський голова. Крім того, додав він, у користуванні екстреної буде гараж для зберігання запчастин.

Джерело: Газета Полісся.