Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

ЩО КРИЄТЬСЯ ЗА ПРОЕКТОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ КОТЕЛЬНІ?

Прочитав у “Волині” статтю “А у нас в квартирі… когенерація”, в якій описані позитивні сторони встановлення когенераційної установки у котельні на луцькій вулиці Карбишева, 2. Багато з чим погоджуюсь, але не згоден, що лучанам вигідна приватизація цієї котельні...

Прочитав у “Волині” статтю “А у нас в квартирі… когенерація”, в якій описані позитивні сторони встановлення когенераційної установки у котельні на луцькій вулиці Карбишева, 2. Багато з чим погоджуюсь, але не згоден, що лучанам вигідна приватизація цієї котельні.
Сергій СІТУХА
м. Луцьк


Прошу зважити на ту обставину, що засновниками “когенераційного” підприємства є особи, далекі від теплоенергетики, які отримали свою частку у ТзОВ “Енергетична компанія «Луцьктеплоенерго» незаконно. Це родичі теперішнього директора ДКП “Луцьктепло” та вже колишніх керівників міста. Незаконність такої приватизації підтверджується відповіддю на моє звернення заступника прокурора міста Луцька Миколи Біляка.
Я працюю на ДКП “Луцьктепло” з 1991 року, а тепер, після цього звернення у прокуратуру в інтересах луцької громади, мене “виставляють на вулицю”. Керівництво підприємства сьогодні намагається позбутися тих, хто заважає вибудовувати хитромудрі фінансові схеми, з кількох причин. По-перше, за останні 15 років у котельню на вулиці Карбишева вкладалися значні кошти за рахунок інших теплових районів, які експлуатують обладнання і тепломережі, прокладені ще за часів Союзу.
В опублікованій у “Волині” статті говориться, що ця котельня опалює близько третини міста. Я додав би, що теплоносій від неї подається на 21 тепловий пункт, зокрема й туди, звідки місто отримує гарячу воду. Цей пункт перебуває на балансі ДКП “Луцьктепло”, отже, є власністю громади міста Луцька. Після приватизації котельні він стане повністю залежним від теплоносія, що подається з котельні на вулиці Карбишева.
На балансі ДКП “Луцьктепло” знаходяться й тепломережі, прокладені від котельні на вулиці Карбишева, тобто “хитромудрі” засновники “прихватизували” тільки те, у що не потрібно сьогодні вкладати значні кошти. А те, що вже давно потребує заміни, залишили у власності ДКП “Луцьктепло”, тобто місцевої громади.
Автор статті стверджує, що від передачі власності до ТзОВ “Енергетична компанія “Луцьктеплоенерго” лучани виграють. На мою думку, виграють від цього лише власники ТзОВ, яке продаватиме теплову енергію ДКП “Луцьктепло”. І доки обома підприємствами заправлятимуть близькі родичі, кошти з ДКП “вимиватимуться”. Адже ціну на теплову енергію встановлюватиме його продавець, відповідно – це закладатиметься у загальноміські тарифи на тепло і гарячу воду.
Вважаю, що доки не буде вибудувана ефективна структура управління комунальними підприємствами, при якій громада зможе реально контролювати господарську та фінансову діяльність їхніх керівників, доти й організовуватимуться подібні “прихватизації”. При нашій мовчазній згоді такі керівники вже розвалили колгоспи, окремі заводи і фабрики, тепер хочуть розвалити комунальні підприємства, землю продати, а простих людей пошити в дурні…
Telegram Channel