Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

РАДІО ДЛЯ ГРОМАДИ ЧИ … ЧИНОВНИКІВ?

Узятися за перо змусила стаття в газеті “Волинь” під заголовком “У Ратному замовкне радіо?”. За мій тривалий стаж журналістської роботи це питання ставиться уже не вперше: а чи потрібне районне радіо взагалі? Складається враження, що комусь хочеться якнайшвидше його позбутися. Як, до речі, і районних газет, бо це, мовляв, ярмо для районного бюджету...

Узятися за перо змусила стаття в газеті “Волинь” під заголовком “У Ратному замовкне радіо?”. За мій тривалий стаж журналістської роботи це питання ставиться уже не вперше: а чи потрібне районне радіо взагалі? Складається враження, що комусь хочеться якнайшвидше його позбутися. Як, до речі, і районних газет, бо це, мовляв, ярмо для районного бюджету.

Григорій ПОЛІЩУК,
керівник Горохівської редакції районного радіомовлення.



Я глибоко поважаю свого колегу – журналіста Василя Півня з Ратного, але як заступника голови районної ради, себто чиновника, я його не розумію. Він, бачте, вирішив показати, що більше від інших “вболіває за те, щоб не розтринькувалися дарма бюджетні кошти”, тож і взявся накладати табу на… районне радіо. Мотивація більш ніж банальна, – немає коштів на його утримання. А чи насправді це так? Може, варто пошукати компромісів? Наприклад, частину дотаційних коштів таки виділити з бюджету на утримання радіо, а решту нехай заробляє редакційний колектив?
Саме таким шляхом, до речі, ми пішли у себе в Горохові. На таких засадах і знайшли порозуміння з районною радою та райдержадміністрацією. А щодо розвитку проводового радіомовлення в районі загалом, то у дирекції Центру електрозв’язку №2 міста Горохова є наміри щороку відновлювати радіомовлення хоча б у одному з населених пунктів.
Звичайно, технічний прогрес підштовхує нас до активнішого впровадження ефірного мовлення. Але зараз, у перехідний період, нерозумно знищувати проводове радіо взагалі. Щонайперше, ми повинні подбати про надійну інформаційну безпеку нашої країни як у північних, так і західних куточках нашої області. Хіба для нашого населення так важливо, що діється у Білорусі чи Польщі? Чи навпаки – що нового у райцентрах Ратне та Іваничі?
Нагадаю місцевим можновладцям, що кожна редакція районного радіомовлення має відповідні ліцензії, видані Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення на тривалий час. І якщо районна рада чи райдержадміністрація відстороняться від статусу співзасновників редакції радіомовлення, цю нішу займуть бізнесові структури, партійні, релігійні чи громадські організації, які будуть використовувати радіо у своїх корпоративних цілях.
У районних редакціях радіомовлення досі працюють високопрофесійні журналісти. І в цьому зв’язку в нас на Волині є позитивні приклади співпраці. З розумінням ставляться до проблем районного радіомовлення у Ківерцях, Маневичах, Камені-Каширському, Старій Вижівці. Знаю, що в деяких зроблені ремонти у радіостудіях, закуплені нові меблі, є сучасна звукозаписуюча апаратура, факси. Є надія, що проводове радіо у нас матиме право на існування, про це заявив на одній з прес-конференцій голова облради Анатолій Грицюк.
У тому ж Ратнівському районі збереглася понад тисяча радіоточок, відповідно, їх слухає стільки ж сімей, тобто 4-5 тисяч громадян. Враховуючи загальну кількість населення району, хіба це не достатньо ефективна трибуна, щоб доносити до населення оперативну, просвітницьку чи будь-яку іншу інформацію? Враховуючи дні виходу районної газети, можна налагодити радіотрансляції таким чином, щоб місцеві ЗМІ забезпечували інформування населення району протягом усього тижня.
Не забуваймо, що радіо для села – найзручніша і найоперативніша форма оповіщення про стихійні лиха, термінові повідомлення правоохоронних служб, санітарного та пожежного нагляду, ветеринарної медицини, як це було із профілактикою захворювання пташиним грипом.
Усі ці аргументи наштовхують на думку, що варто було б на урядовому рівні, рівні облдержадміністрації та обласної ради створити постійно діючу програму підтримки місцевих ЗМІ, у тому числі і проводового радіо. Бо якщо підемо тим шляхом, як це хочуть зробити в окремих районах області, то за рік-два у нас не буде й обласного радіо, а згодом мало хто почує і знайомий голос диктора зі столиці.
Telegram Channel