Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації розглянуто статтю „Чому так рідко прилітають лелеки?”, що була опублікована у газеті „Волинь-нова” від 14 жовтня 2006 року...
Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації розглянуто статтю „Чому так рідко прилітають лелеки?”, що була опублікована у газеті „Волинь-нова” від 14 жовтня 2006 року.
Валерій КАЦАМАН, заступник начальника управління охорони здоров’я
З метою поліпшення демографічної ситуації закладами охорони здоров’я області здійснюється відповідна робота, зокрема, з питань планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я, умов перебування вагітних і породіль та новонароджених у пологових будинках і відділеннях лікувально-профілактичних закладів. За програмою „Репродуктивне здоров’я” у 2005 році отримано медикаментів і тест-систем на 378,3 тисячі гривень, за 9 місяців 2006 року отримано відповідного обладнання на 74,9 тисячі гривень. На базі обласного дитячого територіального медичного об’єднання функціонує обласний центр планування сім’ї, у якому протягом 2005 року та 9 місяців 2006 року обстежено і проконсультовано понад 7 тисяч вагітних і новонароджених. На лікування неплідності скеровано у Прикарпатський центр репродукції людини 21 жінку. За програмою „Діти України” у 2005 році в область надійшло медикаментів на суму 2 мільйони 92,1 тисячі гривень. За 9 місяців 2006 року надійшло коштів на суму 217,6 тисячі гривень, зокрема для дітей, хворих на фенілкетонурію та гемофілію. Для поліпшення умов перебування вагітних, породіль і новонароджених лише у Луцькому клінічному пологовому будинку використано за 2005 рік 522,4 тисячі гривень, за 9 місяців 2006 року – 567,3 тисячі гривень. В області працює три міжнародні проекти з впровадження нових перинатальних технологій, планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. У Луцькому та Ковельському пологових будинках, а також у пологових відділеннях та жіночих консультаціях Камінь-Каширської центральної районної, Нововолинської міської лікарень впроваджуються ефективні перинатальні технології у рамках українсько-американського проекту „Здоров’я матері та дитини”. У Горохівському і Ратнівському районах, а також обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні успішно впроваджується українсько-швейцарський проект „Перинатальне здоров’я”. Серед основних завдань з впровадження цих технологій – рододопомога, орієнтована на участь сім’ї; навчання та підготовка вагітної та членів її родини до пологів і материнства; ранній контакт матері і дитини; раннє прикладання до грудей матері, годування за вимогою дитини; постійне спільне перебування матері та дитини; пропаганда виключно грудного вигодовування до 6 місяців тощо. Ефективність впровадження цих проектів можливе при системному підході у наданні медичної допомоги. Тому в області проводиться навчання сімейних лікарів, лікарів жіночих консультацій, лікарів стаціонарів і дільничних педіатрів основам антенатального догляду, догляду за новонародженим і породіллею.