Геть тривогу! Як швидко заснути, коли важко розслабитися
Під час військової агресії рф проти України у багатьох із нас міг порушитися режим сну. Проте сон залишається базовою потребою людини, як і їжа та вода
Надзвичайно важливо спати регулярно та мінімум 7 годин на добу, повідомляють на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ.
Для людей різного віку рекомендована тривалість сну відрізняється:
- 14-17 годин для новонароджених,
- 12-16 годин для немовлят,
- 11-14 годин для малюків,
- 10-13 годин для дітей дошкільного віку,
- 9-12 годин для дітей шкільного віку,
- 8-10 годин для підлітків,
- більше 7 годин для дорослих віком вік 18 років.
Якщо людина регулярно спатиме менше семи годин на добу, вона має підвищений ризик розвитку хронічних захворювань, як то діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, гіпертонії, ожиріння, аутоімунних захворювань, психічних розладів.
Тривожність та стрес не дає заснути. Якщо ви готуючись до сну прокручуєте в думках різні ситуації, ваш мозок не відпочиває, а отже заснути буде складніше. Нижче кілька порад щодо того, як заснути за короткий проміжок часу
1. Військовий метод
Розслабте все обличчя, включаючи м’язи усередині рота. Розслабте плечі, щоб зняти напругу, і опустіть руки вздовж тіла. Видихніть, розслабте груди. Розслабте ноги, стегна і ікри. Очистіть свій розум та протягом 10 секунд думайте про щось спокійне та комфортне (якщо це допомагає, повторюйте подумки слова «не думайте»).
2. Боротьба з тривожністю
Дві наступні техніки допомагають контролювати рівень стресу в організмі, а отже головна задача буде розслабитися перед сном.
- Дихальна практика 4—7—8. Видихніть через рот залишки повітря. Закрийте губи й вдихайте через ніс протягом 4 секунд. Затримайте дихання на 7 секунд. Видихайте повітря протягом 8 секунд. Робіть цю вправу акуратно та контролюйте свій стан, оскільки можливе запаморочення.
- Прогресивна м’язова релаксація. Напружте усі м’язи та протримайте цей стан якомога довше, а потім різко розслабте усе тіло. За інерцією м’язи розслабляються ще більше. Можете спробувати напружувати та розслабляти усі частини тіла по черзі із паузою в 10 секунд між кожним підходом: брови, очі, губи, шию, руки тощо.
3. Змусьте себе не спати
Якщо говорити до себе та переконувати себе у тому, що ви не хочете спати і вам важливо залишатися у свідомості, ваш організм неодмінно вкладе вас до сну. Цей феномен називають ще парадоксальними намірами.
В мережі можна знайти безліч різних способів, які допомагають заснути за короткий проміжок часу.
В мережі можна знайти безліч різних способів, які допомагають заснути за короткий проміжок часу. Ви можете спробувати будь-який із них — важливо, щоб вам підійшла ця вправа. У будь-якому разі усі техніки базуються на розслабленні тіла, тож потурбуйтеся про максимально можливий спокійний стан перед сном.
Важливо! Ці поради допоможуть з меншою ефективністю, якщо ви маєте діагностовані безсонню або психічні розлади.
Читайте також: Без паніки: Луцький лікар не радить зараз приймати йод