«Давно пора»: експерти про удар українців по «вишках Бойка» у Чорному морі
Ці бурові платформи росія викрала в України у 2014 році після анексії Криму
Причому на той час установки перебували на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова. У грудні 2015 року рф відвела їх ближче до окупованого Криму.
Видно, як російські кораблі намагаються її загасити.
Судячи з оприлюдненого відео, щонайменше одна платформа була зруйнована. Видно, як російські кораблі намагаються її загасити.
Нагадаємо, що у 2011-2012 роках Україна переплатила за ці дві бурові установки 400 млн доларів. Тоді міністерство енергетики очолював Юрій Бойко, тому платформи називають «вишками Бойка». Після викрадення росіянами, їх стали використовувати не лише для видобутку газу в морі, а й для розвідки.
КОМЕНТАРІ
Михайло ГОНЧАР, експерт з енергетики:
«Давно пора! Майно наше, що вважаємо за потрібне – те й робимо! До того ж, нема чого на крадене чуже майно вішати свої радіолокаційні станції. Захоплені російським спецназом у березні 2014 року в ході операції з окупації Криму видобувні та бурові платформи української державної компанії «Чорноморнафтогаз» стали зручними майданчиками для ведення розвідки чф рф. На них були встановлені РЛС типу «Нева», які дозволяють контролювати надводний та повітряний простір між Кримом та Одещиною. А ще встановили гідроакустичні системи, що дозволяють «бачити» підводний простір».
Сергій ВИСОЦЬКИЙ, народний депутат 8 скликання:
«Синхронне ураженням вишок разом з ударом по острову Зміїний (за деякими даними, у цей же день Україна обстріляла острів Зміїний - РЕД) – це потужна заявка України на відкидання російських воєнно-морських спроможностей від наших територіальних вод. Якщо ми будемо здатні на відбиття Херсонської області, та отримаємо необхідну далекобійну зброю, будемо мати шанси добити до Севастопольскої бухти. А отже поставити питання самого існування Чорноморського флоту рф».