Курси НБУ $ 36.57 € 37.38
Росію можна відкинути за лінію 23 лютого до кінця року: генерал Годжес назвав умову

Бен Годжес.

Фото: lb.ua.

Росію можна відкинути за лінію 23 лютого до кінця року: генерал Годжес назвав умову

Артилерії окупантів потрібно завдати непоправної шкоди

Українська армія відкине росіян до кінця року за лінію 23 лютого, якщо Захід консолідовано постачатиме ЗСУ озброєння у необхідній кількості.

Про це в ефірі Голос Америки заявив колишній командувач армією США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес, передає УНІАН.

«У наступні кілька тижнів ми почнемо відчувати різницю від далекобійної артилерії та ракет і вплив, який вони здійснюють на російські війська. Але до того це буде пекло для українських солдатів і мирних жителів, по яких завдає ударів російська артилерія», - висловився Годжес.

Він погодився з тезою про затримку з постачанням важкого озброєння Сполученими Штатами, оскільки «деякі рішення були схвалені пізніше, ніж мали б бути». 

У наступні кілька тижнів ми почнемо відчувати різницю від далекобійної артилерії та ракет і вплив, який вони здійснюють на російські війська.

«Існувало занепокоєння, що ми якимось чином можемо спровокувати росіян, якщо ми надамо якісь потужності. І ми врешті-решт їх надавали, і росіяни ніяк не реагували. Ми самі стримували себе більше, ніж потрібно. Ось чому ми зараз відстаємо у наданні деяких потужностей. Але позитив у тому, що процес пішов», - сказав екс-командувач.

Годжес сподівається, що США розроблять стратегію щодо регіону Чорного моря, оскільки Україна стратегічно важлива через своє положення: «Тому нам потрібна стратегія для регіону, щоб у нас був безпековий план на довшу перспективу для України та інших держав регіону».

На запитання, чи достатньо зараз армії чотирьох РСЗВ HIMERS, які були надіслані партнерами, Годжес відповів: «Як для HIMERS - це добре, але це близько 10% від потрібної кількості. І, звісно, потрібні боєприпаси. Щоб мати такий вплив, який веде до перемоги, треба ще десь 40 HIMERS».

Він уточнив, що йдеться про те, щоби зупинити російську армію і завдати непоправної шкоди артилерії ворога.

«Якщо вони (українці - УНІАН) це зроблять, а потім Генштаб вирішить, що росіяни досить ослабли і треба почати контрнаступ... Я думаю, що без артилерії росіяни не зможуть зрівнятися з українцями», - вважає американський військовий.

На його думку, єдине, що вміє Росія, - це стріляти нескінченною кількістю артилерії. Якщо ж цієї артилерії не буде - росіяни стануть вразливими.

Читайте також: «Ношу в серці дорогу й вимучену Україну»: Папа Римський відреагував на удар по ТЦ у Кременчуку.

Telegram Channel