Курси НБУ $ 41.50 € 46.09
Собор Пресвятої Богородиці: що сьогодні не можна робити

Жінки відчували свій зв'язок з Божою Матір'ю.

Фото: Відкриті джерела.

Собор Пресвятої Богородиці: що сьогодні не можна робити

Сьогодні православні звертаються з пошаною до Богородиці Марії

8 січня, відразу після того, як відсвятковане Різдво Христове, віруючі відзначають ще одне свято - Собор Пресвятої Богородиці.

Цього дня православна церква звертається до Богоматері з хвалебними піснями і молитвами. Крім Діви Марії Церква також вшановує пам'ять інших осіб, близьких до Ісуса Христа - Йосипа, пророка Давида - предка Христа, і святого Якова - сина Йосипа від першого шлюбу, брата Господнього.

Свято було названо «Собором», оскільки в цей день відбувається загальне - соборне - шанування святих, які пов'язані з Марією та Ісусом.

Свято було названо «Собором», оскільки в цей день відбувається загальне - соборне - шанування святих, які пов'язані з Марією та Ісусом.

Історія свята

Після народження Ісуса Ангел з'явився Марії та Йосипу і велів їм бігти до Єгипту, оскільки цар Ірод мав намір вбити всіх немовлят у Віфлеємі і знищити Месію. Святий Яків разом з Отцем Своїм Йосипом супроводжував Діву Марію та Ісуса Христа до Єгипту.

Традиції свята

У народі свято Собору називалося «Бабині каші». У цей день на Русі шанували вагітних, породіль і повитух. Їм підносили подарунки, пекли хліб і пироги. Вважалося, що так можна забезпечити жінці легкі пологи. У цей день не можна працювати вагітним і їхнім чоловікам, щоб дитина народилася здоровою. 

Жінки відчували свій зв'язок з Божою Матір'ю. Вони пекли хліб і приносили його до церкви, а там залишали біля вівтаря. Вдома на вечерю варили кашу. День проводили у веселощах - грали на музичних інструментах і розважалися.

 Прикмети на Собор Пресвятої Богородиці

У день свята визначали погоду на літо. Причому не тільки за поточними природними явищами.

Що треба робити 8 січня

=У це свято не можна нехтувати гостями – не тільки колядниками. Всіх, хто завітав до вас, треба впустити і почастувати – це віщує радість, щастя і достаток всій родині.

=У Собор Пресвятої Богородиці саме час позбуватись всякого мотлоху, наприклад, битого посуду. Це має привабити додому щастя.

Що не можна робити 8 січня

=Не час готувати та споживати кисіль. За повір’ям це принесе в родину смерть.

=Також не можна купувати мотузки. Це до скорої біди.

=Так, якщо каша, яку готували у цей день, встигала підрум’янитись чи пригоріти, це віщувало невдовзі снігопади.

=Якщо полум’я у печі було біле, а не червоне – очікували на відлигу.

=Хуртовина, сніг та мороз у цей день віщували холодне і дощове літо.

Якщо ж сніг у цей день прилипав до долонь, це теж обіцяло швидке потепління.

=А от червоний захід сонця був знаком готуватись до лютих морозів.

=Ясна погода була до хорошого врожаю.

Читайте також: «Різдвяна служба ПЦУ в Лаврі є продовженням шляху, який розпочав Порошенко, здобувши Томос про автокефалію, – депутати «Євросолідарності».

Реклама Google

Telegram Channel