Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

ХТО ЗВІЛЬНИТЬ НАС ІЗ СМІТТЄВОГО ПОЛОНУ?

Шановний пане Трофимчук! Дякую, що відгукнулися на мою замітку щодо стану екології в нашій області («Варто мати екологічну міліцію», «Волинь-нова» за 9 вересня 2008 року). Думаю, таких, як ми з Вами, небайдужих людей на Волині чимало, отож разом будемо шукати виходу з цієї «сміттєвої» проблеми, хоча шансів, що нас почують, мабуть, не багато...

Шановний пане Трофимчук! Дякую, що відгукнулися на мою замітку щодо стану екології в нашій області («Варто мати екологічну міліцію», «Волинь-нова» за 9 вересня 2008 року). Думаю, таких, як ми з Вами, небайдужих людей на Волині чимало, отож разом будемо шукати виходу з цієї «сміттєвої» проблеми, хоча шансів, що нас почують, мабуть, не багато.

Галина МІЩУК, депутат Луцької районної ради

Справді, комусь моя пропозиція щодо екологічної поліції видається невдалою. Що ж, я пропоную хоч щось, аби схвилювати суспільство. І чиновників, як Ви кажете, перевіряючих у нас вистачає. Правда, їх роль здебільшого зводиться до паперової роботи на зразок «активізувати», «сприяти» і т. д. Це порожні слова, але саме чомусь по паперах, а не по справах судять різні інстанції. Такий у нас чиновницький принцип.
Але давайте по суті справи. У моєму селі Підгайці, що під Луцьком, зробили стихійне сміттєзвалище. В долині в напрямку села Струмівка посеред поля біля лісу — жахлива картина. Так наші недобросовісні земляки «бережуть» природу. Купи сміття і попід самим лісом. Хто має зупинити зловмисників, адже сміття везеться саме з міста? Нікому це зробити.
Отже, небайдужий сільський голова Ю. М. Семенюк таки одного разу примітив автомобіль ГАЗ-53 ВНА № 023704, котрий уже відкрив борти, щоб вивантажити відходи виробництва КРЗ, як пояснив його водій, але був зупинений представниками сільської ради. На місце злочину викликали екологічну службу, щоб покарати винуватця по закону. Що з цього вийшло — соромно казати. Обласний начальник тільки розвів руками і навіть почав диктувати «правильне» пояснення водію Л. О. Сенюку, аби менше було покарання. Вийшов штраф аж 51 гривня, якраз стільки зекономив водій, не поїхавши у Брище. Виявляється, великий штраф лише тоді, коли сміття уже вивантажене!
Взагалі, поведінка екологічного начальника виявилася більш ніж дивною. Замість того, щоб покарати порушника, інспектор зосередив свою увагу... на тому ж сміттєзвалищі, за котре простіше оштрафувати сільського голову. Тим часом з 9 жовтня і досі сільська рада марно чекає копію протоколу і висновків щодо порушення, хоча пояснення винуватця в сільраді є! Зате сільський голова як посадова особа регулярно отримує значно більші штрафи, хоча сам не порушує закон. Більше того, саме у Підгайцях придбаний новий сучасний сміттєвоз, закуплені для всіх бажаючих спеціальні контейнери і регулярно збирається сміття.
Погляньте, шановні екологи, іще на чималу територію між «БУМом» і «Амексімом», скільки там будівельного сміття майже посеред міста. Поїдьте до цегельного заводу № 2, що в районі вулиці Дубнівської. Скільки порогів оббивають бідні мешканці цілого мікрорайону, а все дарма! Нікому зупинити вантажівки зі сміттям, які отруюють людям життя. От якби тут жив народний депутат, було б інакше, мабуть. Скажіть, хіба це не турбота екологічної служби? Хочеться, аби вона давала результати. А для цього у нас є і влада, і армія чиновників.

Р.S. Рішенням Підгайцівської сільської ради введено обмеження на проїзд по сільських дорогах, у т. ч. суттєве адмінстягнення за самовільний вивіз сміття. Як мовиться, порятунок потопаючих... в руках самих потопаючих. А що скажете ви, шановні громадяни?
Telegram Channel