Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

СЕЛО ЖИВЕ ШКОЛОЮ

Жителі села Доросині, освітяни, представники громадськості району широко відзначили 120-річчя заснування місцевого освітнього закладу...

Жителі села Доросині, освітяни, представники громадськості району широко відзначили 120-річчя заснування місцевого освітнього закладу


Василь ФЕДЧУК, журналіст, випускник школи 1957 року


Науковий працівник обласного державного архіву Антоніна Кравчук на прохання ради музею історії села відшукала на сторінках журналу «Волынские епархиальные ведомости» за 1888 рік детальну кореспонденцію інспектора шкіл повіту Костянтина Гвоздіковського про відкриття саме у жовтні того року церковно-приходської школи. За парти тієї осені вперше сіло дванадцять сільських дітей. Вчителем у них був Василь Андрійович Голощук. Він беззмінно протягом 32-ох років ніс світло знань хлопчикам і дівчаткам. А Закону Божого їх навчав отець Антоній Хотовицький.
За Польщі початкова школа теж функціонувала. Але викладання велося не рідною мовою, хоча добру згадку у старожилів залишила принципова освітянка Зося Новакувна. Про це в деталях відтворив її колишній учень, 90-літній мешканець села Іван Ярофейович Іщук. За радянської доби пломінь свого серця віддавали дітям Борис Тоцький, Петро Троцюк, Ольга Іщук, подружжя Василь і Юлія Наумлюки, Михайло і Марія Майстренки, Катерина Мосійчук, Марія Саєнко, Любов Синя, Катерина Троцюк та десятки їхніх колег.
У 1947 році школа вже отримала статус семирічної, а з 1951-ого стала середньою. Відтоді її закінчило майже три тисячі випускників. Шість вихованців школи стали заслуженими у своїх галузях. Школа дала Україні три члени Національної Спілки письменників — Володимира Лучука, Ігоря Павлюка та Володимира Василюка.
А розпочався ювілейний вечір з благословення усіх присутніх на нові гарні справи, яке виголосив священик місцевого храму святого апостола Луки Володимир Шекель. Про велику роль і значення школи у вихованні молоді, розвитку культури села говорили заступник начальника обласного управління освіти та науки Георгій Грушка, голови Рожищенської райдержадміністрації і райради Володимир Войтович та Андрій Музика, колишні директори цього закладу Євген Демков і Дмитро Сендецький.
Глибоку вдячність за знання, путівку в життя висловили випускники різних років — заслужений працівник промисловості України лучанин Сергій Троцюк, заслужений лікар, головний уролог Львівської області Микола Артишук, відомий громадський діяч (нині киянин) Микола Заріцький. Схвильовано прозвучали слова старшокласниці Вікторії Скуби: «Обіцяємо усім вам гідно примножувати славу рідної школи!»
А ще були на вечорі вручені нагороди: Почесна грамота та годинник від обласної ради директорові школи Ярославу Троцюку (він 23 роки очолює цей заклад), подяки та годинники завучеві з навчально-виховної роботи Аллі Дворковій, вчительці української мови і літератури Галині Ковальчук та вчительці англійської мови Валентині Шарчук. Школа збагатилася і цінними подарунками: музичним центром від голови ОДА Миколи Романюка, ноутбуком від депутата обласної ради Віктора Кобренчука, холодильником для шкільної їдальні від райради й райдержадміністрації. Цікаві книги для шкільної бібліотеки подарували письменник Володимир Василюк, інженер-будівельник зі Львова Петро Демчук, лучанин лікар Василь Іщук та автор цих рядків. Присутніх чарували мелодії вокальних колективів Будинку культури, учнівської самодіяльності, тріо з Рожищ.
Воістину кажуть: село живе і розвивається завдяки школі. Бо коли є в ньому цей освітній заклад та ще віддано працює вчительський колектив, то він дає всебічно грамотних людей, які звеличують його і Вітчизну.
Telegram Channel