Курси НБУ $ 40.52 € 43.43
Закриють 60 км фронту: війська отримали ще три системи РЕБ «Ай-Петрі»

Фото із сайту eurosolidarity.org.

Закриють 60 км фронту: війська отримали ще три системи РЕБ «Ай-Петрі»

Як відомо, восени минулого року Петро Порошенко інвестував 150 млн грн у розробку та виробництво вітчизняних засобів радіоелектронної боротьби

 

«Це – справжня кібербезпека, яка має унікальні властивості,  розроблена фахівцями нашої команди».
«Це – справжня кібербезпека, яка має унікальні властивості, розроблена фахівцями нашої команди».

«Ай-Петрі СВ» – це сучасний мобільний засіб кіберзахисту, який дозволяє нейтралізувати ворожі безпілотники типу «Орлан», «Зала», «Ланцет».

«Наш комплекс кіберзахисту «Ай-Петрі» довів свою ефективність, прикривши значну частину фронту на Сході. Відсьогодні куполом закриємо ще 60 км, бо у війську з’явилося на три новітні установки більше. Ми передаємо їх хлопцям, які стоять на першій лінії оборони», – зазначає Петро Порошенко.

За його словами, робота з системами «Ай-Петрі» потребує технічної освіти, гострого розуму та тренування. «Бачимо та цінуємо зусилля, які роблять командири інших бригад для того, щоб і у них з’явилася новітня кіберзброя.

До систем РЕБ додали і штабну машину управління на базі британської вантажівки DAF, обладнану моніторами та генератором.

Бо військові мають бути захищені від російських безпілотників на всій лінії фронту. Тому ми і масштабуємо цей проєкт», – говорить Порошенко.

До систем РЕБ додали і штабну машину управління на базі британської вантажівки DAF, обладнану моніторами та генератором. Окрім цього, військовим привезли й важливі «дрібниці» – побутове обладнання, кабелі, балони тощо.

Як розповів раніше Порошенко, зазвичай розробка такого комплексу триває від 3 до 8 років, але цей проєкт вдалося втілити менш як за 5 місяців. Відтак вже є багато замовлень від військових. Комплекс складається з РЕБу, сучасної радіолокаційної станції, антидронового пристрою, надійного захищеного зв’язку, автономного живлення, пікапа, штабів управління.

«Це – справжня кібербезпека, яка має унікальні властивості, розроблена фахівцями нашої команди. Я вкладав у науково-дослідну розробку тоді, коли ми ще не мали жодної моделі, яка ефективно працювала б. Але я вірю в нашу команду, вірю в програмістів, інженерів. І вірю в унікальну майстерність тих екіпажів, які зараз застосовують цей кіберзахист безпосередньо на лінії зіткнення», – пояснював Порошенко. 

Ольга СОКОЛОВА.

Читайте також: «Понад 25 тисяч людей проголосували, щоб волинянину Миколі Омелянчуку таки дали звання Героя».

Реклама Google

Telegram Channel