Курси НБУ $ 40.69 € 43.89
Подарований будинок, машина тещі та 1,3 мільйона гривень заощаджень...

46-річний Юрій Крошко обіймає посаду начальника ГУНП у Волинській області з лютого 2020 року.

Фотоколаж із сайту sylapravdy.com.

Подарований будинок, машина тещі та 1,3 мільйона гривень заощаджень...

Які статки задекларував головний поліцейський Волині

Начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Юрій Крошко подав декларацію за 2023 рік. Його родина заощадила 1,3 мільйона гривень і 20 тисяч доларів. У власності головного поліцейського області – лише одна земельна ділянка, а от на його дружину зареєстрували вже третю. Також у її власності з’явився житловий будинок.

Декларацію про майно та доходи за 2023 рік Юрій Крошко подав ще 29 березня 2024 року, однак 9 квітня опублікував виправлений документ. Серед членів сім’ї правоохоронець вказав дружину Олену та сина Романа.

У власності начальника Головного управління 

Нацполіції у Волинській області – лише одна земельна ділянка у селі Туровець Житомирської області площею 12 соток. А у його дружини – три земельні ділянки у селах Вереси та Глибочиця Житомирської області загальною площею 27 соток. Право власності на одну з них, у Вересах, зареєстрували на пані Олену минулого року. У цьому ж селі з 2023 року вона має у користуванні гектар землі, власницею якої є її мати Людмила Романчук.

З нерухомості головний поліцейський області вказав також житловий будинок площею 252 квадратних метра у Вересах Житомирської області. Раніше вона належала Тамілі Крошко – матері керівника поліції. У 2023 році будинок вартістю 426 тисяч 500 гривень оформили на його дружину Олену: офіційно вона одержала житло як подарунок. У декларації Юрій Крошко зазначив, що сам він орендує у Тарасовому Луцького району в Олени Киричук квартиру площею 43 квадратних метри.

Щомісяця посадовець заробляв орієнтовно 102 тисячі гривень.

Серед транспортних засобів родини – лише Citroen C3 2018 року випуску. Автівка із 2023-го перебуває у користуванні дружини правоохоронця, а офіційною власницею транспорту є вже згадана Людмила Романчук – його теща.

Ринкова вартість цього автомобіля – близько 12 тисяч доларів.

За минулий рік Юрій Крошко задекларував 1,2 мільйона гривень зарплати. Таким чином в середньому на місяць він отримував 102 тисячі 600 гривень. Ще майже 300 гривень він одержав від профспілки як подарунок у негрошовій формі, мав 435 гривень процентів та 50 гривень інвестиційного прибутку від ТОВ «Кінто, ЛТД».

У 2023 році Юрій Крошко придбав також дев’ять державних облігацій номінальною вартістю тисяча гривень кожна.

Його дружина Олена Крошко одержала 920 тисяч гривень завдяки підприємницькій діяльності, що пов’язана з оптовою торгівлею продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Також вона отримала 760 тисяч гривень від відчуження рухомого майна. Схоже, що йдеться про автівку Nissan Patrol 2007 року випуску, яка належала їй із 2019-го. Додатково 7 тисяч 100 гривень надійшли дружині як банківські проценти.

Водночас серед власних заощаджень подружжя вказало 1,3 мільйона гривень і 20 тисяч доларів – як у готівці, так і на банківських рахунках. У 2022 році ці цифри були значно меншими: родина сукупно задекларувала 836 тисяч 500 гривень.

У розділі видатків головний поліцейський області не зазначив жодної інформації.

Нагадаємо, що 46-річний Юрій Крошко обіймає посаду начальника ГУНП у Волинській області з лютого 2020 року. До того, з 1998 по 2018 роки, працював на різних посадах у поліції Житомирської області та заступником начальника управління у Кіровоградській області. Також очолював управління стратегічних розслідувань у Волинській області.

Варто додати, наприкінці лютого цього року з’явилася інформація про обшуки вдома і на роботі у начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Юрія Крошка. Ні поліція, ні ДБР справу досі не коментують. Втім, невдовзі в мережі з’явилися фото з обшуку на території житлового будинку, який імовірно належить сім’ї Крошка. На фото видно квадроцикл та нову автівку Volkswagen Touareg 2023 року випуску. Жоден з цих транспортних засобів не зазначений у декларації правоохоронця за 2023 рік. 

Ірина КРАВЧУК, sylapravdy.com.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel