Курси НБУ $ 40.40 € 43.97
Порошенко показав, у що вклав 400 мільйонів

Унікальна техніка, яку не виготовляє більше ніхто: зовні вагончики – ніби схожі, але всередині кожного – різне «начиння», в залежності від призначення.

Фото із сайту eurosolidarity.org.

Порошенко показав, у що вклав 400 мільйонів

Фонд Порошенка разом із волонтерами ГО «Справа Громад» не лише купує техніку та зброю для фронту, а й фінансує виробництво необхідних у військах модулів – командно-штабних пунктів, пересувних майстерень, шиномонтажів та побутових комплексів

…І не забути про кавоварку

Усе це виробляють українські підприємства в різних містах. Сума, вкладена у виробництво техніки для ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення, вже перевищила 400 млн грн. А обсяги допомоги фронту – це тисячі дронів різних модифікацій, сотні вантажівок, бронемашини, будівельна техніка, боєприпаси і спорядження – перевищують 5 млрд грн.

Як розповідає Порошенко, над розробкою кожного нового модуля працює команда інженерів, логістів та конструкторів. Вони ретельно досліджують потреби військових і особливості роботи в польових умовах. Саме тому кожна одиниця техніки – не тільки функціональна, а й зручна та комфортна для військових. Тут продумують кожну дрібницю – від кавоварки до індивідуального сейфа для речей. Інструменти у пересувних майстернях – нові, техніку обовʼязково забезпечують автономним живленням – генераторами чи зарядними станціями, залежно від потреби та умов роботи.

«Деякі ідеї намагаються копіювати інші фонди, деякі з цих проєктів не реалізовує більше ніхто в Україні, але на них дуже чекають наші воїни», – говорить Порошенко. Він показує кожен вагончик – зовні вони ніби схожі. Але всередині – різне начиння, залежно від призначення. Командно-штабні пункти операторів БПЛА оснащені так, щоб можна було планувати та здійснювати розвідку чи атаки.

Кожен тиждень 200 тисяч воїнів можуть прийняти душ

Для екіпажів новітніх РЕБ-систем «Ай-Петрі СВ» теж створені всі умови, аби оперативно розгорнути роботу і так само оперативно змінити дислокацію. «Пункти управління «Ай-Петрі» та «Посейдонами» – місце, де виконують свої бойові завдання оператори наших найсучасніших технологічних розробок. Загалом виготовили вже 32 штуки», – говорить Порошенко.

«Це наш знаменитий ПАРМ – пересувна авторемонтна майстерня. Це від першого креслення наших конструкторів зроблено нашою командою. Як і шиномонтаж. Він дає можливість сьогодні не гнати автомобілі для того, щоб «перевзутися» за 400–500 км, а безпосередньо на лінії фронту будь-які типи шин та коліс ми «перевзуваємо». Сьогодні «зам» по тилу, механіки просто моляться на це», – говорить Порошенко. Таких майстерень для фронту зробили вже 60,  і попит на них – стабільний.

«165 одиниць прально-душових комплексів означає, що майже 200 тисяч військовослужбовців щотижнево мають можливість попрати, прийняти душ, забезпечити чистоту, здоров’я і гарний бойовий настрій для того, щоб «мочити» ворога», – не приховує емоцій Порошенко.     

«Шиномонтаж – унікальний проєкт, який дозволяє повертати до життя і швидко перевзувати вантажівки та бойову техніку, зокрема КрАЗи, КамАЗи, «Урали» та «Хамві». Загалом виготовили разом із харківськими партнерами 5 штук», – додає Порошенко.

Прально-душові комплекси – абсолютний «хіт» на фронті. Тому їх вже виготовили 165 одиниць. Тут є баки для води, твердопаливний котел, який швидко нагріває воду, душові точки, а також пральні і сушильні машини. Струм забезпечує потужний генератор. Такий побутовий бокс за потреби легко перевозити. «Тільки на цю програму ми витратили вже більше 130 млн. Можете подивитися, як все виглядає, хочу нагадати – дві пральні машини, дві сушарки, котел, умивальник, півтора куба води, генератор, насос... А 165 одиниць прально-душових комплексів означає, що майже 200 тисяч військовослужбовців щотижнево мають можливість попрати, прийняти душ, забезпечити чистоту, здоров’я і гарний бойовий настрій для того, щоб «мочити» ворога», – не приховує емоцій Порошенко.

Ще один проєкт – мобільна їдальня – створений, щоб забезпечити гідні умови для солдатів, розроблений на замовлення бійців, які постійно перебувають у польових умовах і повинні часто переїжджати. Загалом виготовили вже 3 таких вагончики.

А мобільних штабних пунктів, які почали робити на прохання військових льотчиків, вже виготовили 6 одиниць.

 
 

Читайте також: «Повстанці командира «Вовчака» знищили на Волині друга Гітлера».

Реклама Google
 

Telegram Channel