
Мешканці мають можливість відсортувати своє сміття і отримати фахову консультацію та поради щодо сортування відходів.
Лучан навчають як правильно сортувати сміття
Чому система з вуличними кольоровими баками для роздільного збору сміття не працює або працює незадовільно
«Чистий Луцьк» розбирається з цим.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Чистий Луцьк.
Відсутність навичок та розуміння сортування.
Адже окрім еко-свідомих людей, які приїздять до Центру Управління Відходами «Чистий Луцьк», є багато мешканців, які навіть не знають, як і для чого сортувати, а головне — навіщо! Зважаючи на те, що навіть Польща впроваджувала сортування протягом 15 років і цей процес там досі триває, постає питання, чи готові лучани до роздільного збору відходів.
Неправильне використання контейнерів.
Більшість людей сприймає контейнери для відходів як прості смітники. Коли ми бачимо в контейнері для скла пластик, а в контейнері для паперу металеві вироби, це демотивує і підриває репутацію сортування. Всі надані умови втрачають ефективність.
На початковому етапі потрібна постійна підтримка, пояснення правил, консультації та навчання. Без цього відбуваються помилки в сортуванні, що призводить до критичних ситуацій, коли переробка стає неможливою через забруднення або неправильне сортування, коли вторсировина не підготовлена належним чином.
Саме тому у місті створили Центр Управління Відходами «Чистий Луцьк», а тепер ще + два ЦУВ «Чисте Довкілля» та ЦУВ «Чиста Громада», де мешканці мають можливість відсортувати своє сміття, отримати фахову консультацію та поради щодо сортування відходів.
Саме такі майданчики з консультантами є потужною альтернативою сміттєвим бакам.
Усіх радо запрошують.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Волинські рятувальники за допомогою дронів шукали торфовища.
