Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
У Львові лікарі врятували пацієнтку, в якої пухлина виросла всередині мозку на глибині понад 8 см

Нейроцитома – це переважно доброякісна пухлина в головному мозку.

Фото із сайту neuroclinica.com.ua.

У Львові лікарі врятували пацієнтку, в якої пухлина виросла всередині мозку на глибині понад 8 см

Таке утворення могло будь-якої миті призвести до раптової смерті жінки

Аби видалити новоутвір і врятувати пацієнтку, нейрохірурги Лікарні Святого Пантелеймона «Першого медичного об’єднання Львова» виконали складне мікрохірургічне втручання. 

Пацієнтці – 40 років. До спеціалістів вона звернулась зі скаргами на підвищений тиск та сильний біль голови. Після ретельного обстеження виявилося, що у жінки – нейроцитома. Це – переважно доброякісна пухлина, яка виникає у шлуночках, тобто порожнинах головного мозку, що заповнені спинномозковою рідиною. Вона є вкрай рідкісною та зустрічається лише в 0,1-0,5% людей з пухлинами мозку. Такі новоутвори перешкоджають відтоку спинномозкової рідини, що і призводить до підвищення внутрішньочерепного тиску, викликає сильний біль голови, блювоту, запаморочення та впливає навіть на ходу. 

Фото – «Перше медичне об’єднання Львова».
Спеціалістам вдалося повністю і безпечно видалити нейроцитому. Фото – «Перше медичне об’єднання Львова».

 

Реклама Google

Зі зростанням нейроцитоми ці симптоми лише погіршуються. А єдиний шанс на порятунок таких пацієнтів – хірургічне видалення пухлини. Головна складність – це її глибинне розташування, близькість важливих структур мозку. 

У цієї пацієнтки пухлина локалізувалась всередині мозку – на глибині понад 8 см. 

Аби врятувати 40-річну жінку та повернути її до нормального життя, команда медиків на чолі з нейрохірургом Андрієм Нетлюхом виконала складне мікрохірургічне втручання із застосуванням сучасного операційного мікроскопа та нейроендоскопа. Спеціалістам вдалося повністю і безпечно видалити нейроцитому. Вже на 5-ту добу після операції пацієнтка поїхала додому.

Лія ЛІС.

Читайте також: «Лобановський сам себе знищив. У Кувейті він щодня пив»….

Telegram Channel