Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
На Волині 764 дитини втратили батьків на війні

Волинь-нова

На Волині 764 дитини втратили батьків на війні

«Благополуччя дітей, особливо в умовах війни, наш пріоритет», – начальник ОВА Юрій Погуляйко Сьогодні начальник ОВА Юрій Погуляйко зустрівся з представниками ЄС та ЮНІСЕФ

На порядку денному – підтримка волинських сімей у вихованні дітей.

«Благополуччя дітей, особливо в умовах війни, наш пріоритет. А для них найкраще – це зростання у родинах. Тому ми робимо усе, що від нас залежить, щоб кожна дитина виховувалася у сімейному оточенні», – зазначив очільник області.

Водночас начальниця служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук розповіла, що на Волині мешкають 1 460 дітей-сиріт або дітей позбавлених батьківського піклування, 5 970 дітей з інвалідністю, 19 205 дітей, які проживають в малозабезпечених сім’ях, 58 742 дитини з багатодітних сімей, 764 дитини, батьки яких загинули на фронті, 1 137 дітей, які мають статус постраждалих від війни та 12 723 дитини з особливими освітніми потребами.

 

 «Ми працюємо над реалізацією реформи «Кращий догляд для кожної дитини». Основні її напрями – це посилення спроможності сім’ї, запобігання втрати дитиною родини, розвиток альтернативних форм виховання і трансформація інститутів, – сказала посадовиця. – Ми рухаємося своїм шляхом, враховуючи специфіку області: аналізуємо виклики, ситуацію і визначаємо пріоритети».

Потому присутні обговорили зроблене, подальші плани Волині у підтримці сімей у догляді й вихованні дітей, а також напрямки допомоги від партнерів.

Наразі в області:

• 10 громад беруть участь у проєкті «Родина для кожної дитини: розвиток патронату»,

• створюють гарячу лінію з питань альтернативних форм сімейного виховання,

• здійснюють підтримку діючим прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу,

• у 10-ти громадах за підтримки ЮНІСЕФ триває ремонт приміщень для запровадження послуги денного догляду дітей з інвалідністю,

• 5 команд із громад навчаються надавати послуги з раннього втручання,

• надають психологічну підтримку батькам, які виховують дітей з інвалідністю,

• трансформують обласний будинок дитину у центр реабілітації та паліативної допомоги дітям,

• для дітей з особливими освітніми потребами стартував процес впровадження послуги «Асистент дитини»,

• підтримують евакуйованих дітей з прифронтових областей.

«Волинь дружній регіон до дитини. Дуже сподіваємося, що результатом нашої роботи буде покращення становища сімей і дітей. Ми про це. Не про власні досягнення, а про допомогу дітям», – підкреслила Алла Онищук.

У рамках візиту на Волинь, представники ЄС та ЮНІСЕФ ознайомилися з роботою центру денного догляду дітей з інвалідністю та обласного будинку дитини, на базі якого невдовзі має запрацювати центр реабілітації та паліативної допомоги дітям.

Реклама Google

Telegram Channel