Курси НБУ $ 41.44 € 43.86
Ось чому Цукербергу так пасує вишиванка!

І хоч у Марка Цукерберга щоденна «робоча форма» складається із джинсів, кросівок і сірої футболки, але гляньте: як же йому до лиця українська вишиванка!

Фото із сайту nv.ua.

Ось чому Цукербергу так пасує вишиванка!

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг, статки якого уже перевищили 200 мільярдів доларів США, має коріння зі Львівщини

Його часто люблять зображати у вишиванці. Проте в цих жартівливих картинках існує значна частка правди, адже це ім’я тісно пов’язане із невеликим містечком Розділ, що на Львівщині.

Поєднання американця Марка Цукерберга та традиційної української сорочки виглядає смішно, хоча насправді воно – можливе. Адже пращури «батька» FB походять із України, а саме – із Львівщини.

Українська історикиня Оксана Лобко під дослідження в рамках проєкту «Мандри роздільські» довела: родинне коріння Цукербергів походить із селища Розділ, що знаходиться за 40 км від Львова, інформує «Високий замок».

Саме там мешкало декілька поколінь Цукербергів, і звідти вирушив у далекий шлях до США у кінці XIX сторіччя прапрадід засновника FB Айзек (Ісаак / Eizek Zukerberg). На ньому завершилася українська частина історії Цукербергів і почалася – американська.

«Нема точних даних, чому Айзек Цукерберг вирішив поплисти до Америки. Можливо, через те, що в родини було багато дітей та він шукав більш ситого життя. Можна сказати, що виїхав він раптово та більше ніколи не повертався в Україну. Тоді Америка манила людей надією можливостей», – розмірковує Лобко.

З давніх часів у Роздолі мешкала багатонаціональна громада, яка поєднувала українців, поляків та євреїв. І останні, в кількісному відношенні, були представлені найбільше.

До речі

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнає, що починати день із соцмереж – погана звичка. «Тобі приходить мільйон різних повідомлень, і зазвичай не надто добрих. Про хороше люди зазвичай розповідають мені особисто, – каже Цукерберг. – Тоді мені доводиться перезаван­тажувати себе, бути продуктивним і не переживати через прочитане».

Telegram Channel