Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
З полону звільнили маму  та сина – вони зустрілися  в автобусі дорогою в Україну

Руслан і Маргарита не бачилися три роки.

Фото: Дарина КОЛОМІЄЦЬ.

З полону звільнили маму та сина – вони зустрілися в автобусі дорогою в Україну

Маргарита і Руслан Виногради, мати і син, які перебували у російських застінках з 17 травня 2022 року після виходу з «Азовсталі» у Маріуполі, несподівано зустрілись 19 квітня 2025 року, коли їхали на обмін

Вони нічого не знали один про одного впродовж трьох років, і зустріч в автобусі стала справжнім великоднім дивом. 22-річний Руслан, боєць 53-ї окремої механізованої бригади, вірив, що мама Маргарита вже на свободі, та писав їй листи. Коли мама зайшла до автобуса, Руслан її впізнав, і нарешті відбулися довгоочікувані обійми.

Сьогодні я зустріла його. І кажу: «Якщо це мені сниться, не буди мене!»

«Я досі не вірю…Тому що багато було таких снів, коли сниться, що ти обіймаєш. Виходиш на свободу і обіймаєш дітей, обіймаєш рідних… А потім, коли підйом о шостій ранку – ти розумієш, що це сон… І дуже важко. А сьогодні я зустріла його. І кажу: «Якщо це мені сниться, не буди мене!», – поділилася Маргарита.

Як відомо, в цей день відбувся один з найбільших обмінів полоненими: з російської неволі звільнено 277 українських захисників та захисниць.

У військовій адміністрації Мангушської громади Донеччини запевнили, що обов’язково допоможуть звільненим землякам – мамі та сину.

Син думав, що маму давно вже обміняли, – і писав їй листи…
Син думав, що маму давно вже обміняли, – і писав їй листи…

 «Маргарита і її син Руслан – жителі селища Ялта Маріупольського району Мангушської громади Донецької області.

Ми вже зв’язувалися. Вони ж не знали, що громада працює, я їм пояснила, що у липні 2022 року громада релокувалася до Києва. Та запевнила, що вони можуть розраховувати на нашу допомогу. Ми чекаємо закінчення їхньої реабілітації», – сказала начальниця відділу соціального захисту населення Мангушської громади Оксана Іщенко.

Вона зазначила, що громада і вона особисто піклуються про військовополонених, які повернулися з полону, займаються їхнім супроводом, якщо це потрібно. Надають всебічну допомогу – фінансову, інформаційну, в отримані та відновленні документів, у вирішенні житлових потреб тощо.

Тим, хто пережив тортури, дуже важко зорієнтуватися зараз у різних питаннях…

«Тим, хто пережив тортури, дуже важко зорієнтуватися зараз у різних питаннях… Ми обов’язково відвідаємо їх, керівник нашої громади завжди особисто їздить до визволених полонених у госпіталь», – пояснила керівниця управління.

Вона додала, що серед полонених – багато мешканців Мангушської громади, бо селище розташоване неподалік Маріуполя, і багато людей їздили на роботу до міста: «При будь-якому обміні військовополонених там, де є захисники Маріуполя, серед них хтось обов’язково буде з нашої громади. Майже при кожному обміні таке буває. На сьогодні 45 визволених із полону за роки обміну – це люди з нашої громади, – зазначила посадовиця. – Якщо визволена особа з інвалідністю і вийшла з «Азовсталі», то Фонд «Серце Азовсталі» надає житло, квартиру. Інші військовополонені, як показує практика, в основному, купують житло, тому що в них є на те фінансові ресурси і можливості після виходу з полону, бо держава нараховувала їм заробітні плати і виплати», – додала Іщенко. І ще раз запевнила, що громада нікого не забуде і обов’язково допоможе із вирішенням всіх питань та проблем визволених з полону.

До речі

Обмін 19 квітня був четвертим у цьому році та 63-м від початку повномасштабного вторгнення. Тільки цього року з російської неволі вдалося повернути додому 596 українців в рамках обмінів та 53 захисники – поза обмінами. Загалом з березня 2022 року Координаційним штабом визволено 4552 українських громадян. Поза обмінами додатково звільнено з російської неволі 529 осіб.

Проте ще приблизно 10 тисяч українців перебувають в російських застінках.

Іванна ГОНЧАР, glavcom.ua.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel