
Софія Матвійчук не лише здобула перемогу серед десятків учасників, а й принесла своїй школі нові можливості.
Спорт без оцінок: ковельська вчителька змінює уроки фізкультури
Учителька фізичної культури Ковельського ліцею №1 Софія Матвійчук довела, що сучасна школа може стати територією взаємопідтримки, командної гри та справжнього натхнення
Вона – переможниця Всеукраїнського проєкту «Грай за рівність» від «Klitschko Foundation» для викладачів фізичної культури. Серед 80 учасників із різних куточків України ковельська вчителька не лише успішно пройшла 4-денне інтенсивне навчання, але й отримала для свого закладу освіти набір сучасного спортивного інвентаря.
Тепер це допомагає їй та колегам втілити низку ініціатив у рідній школі, урізноманітнити форми та методи під час проведення уроків фізичної культури за шістьма модулями Нової української школи. А дітям – спробувати себе у різних активностях: від рухливих ігор до командних видів спорту.
У межах локальної ініціативи Софія Матвійчук організувала великий спортивний фестиваль, який об’єднав понад 150 учнів різного віку. Формат заходу передбачав не лише традиційні змагання, а й творчі спортивні челенджі, де кожен учасник міг відчути свою цінність для команди незалежно від результату.
«Я завжди мріяла створити спортивний простір, де діти не змагаються за оцінку чи медаль, а вчаться взаємопідтримці, довірі та впевненості у собі», – розповідає пані Софія.
До слова, після фестивалю кількість учнів, які активно відвідують секції фізичної культури, значно зросла. Безумовно, найважливішим досягненням стала зміна ставлення до таких уроків: тепер для дітей це не обов’язок, а можливість відчути радість руху та командної гри.
«Для мене, як педагога, безпека дітей – пріоритет. Але не менш важливий і їхній вибір. Я не вимагаю медалей. Якщо учень чи учениця обирають гру у волейбол чи руханку замість сидіння в телефоні – це вже наша спільна перемога», – ділиться
Софія Володимирівна.
Леся КВІТКА.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Дуби-велети як живі пам’ятники: на Волині молодь досліджувала природоохоронні об’єкти.
