Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

ВИЖИВАННЯ СТУДЕНТА В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

Холодні стіни, вологе повітря і сирість... Саме так зустрічають гуртожитки № 4 та № 5 Володимир-Волинського агротехнічного коледжу своїх студентів, яких тут близько 240...

Холодні стіни, вологе повітря і сирість... Саме так зустрічають гуртожитки № 4 та № 5 Володимир-Волинського агротехнічного коледжу своїх студентів, яких тут близько 240

Світлана ЯЩЕНКО, студентка ВНУ ім. Лесі Українки

Опалювальний сезон уже давно розпочався, однак тут батареї ледве-ледве дихають теплом. Так було і в минулі роки. Гуртожитки № 1, № 2 та № 3 ще раніше було роздано під житлові квартири через проблему теплопостачання. Директор Олександр Васильович Коновалюк, який обіймає цю посаду уже чотири роки, робить усе можливе, щоб якось вирішити це питання. З його ініціативи у котельні старі котли замінили новими, однак проблему це не вирішило. Котельня знаходиться далеченько від гуртожитків, тому тепло дуже швидко розсіюється, так і не дійшовши до кінцевої точки - до батарей
Електрообігрівачами та іншими електроприладами користуватися тут суворо заборонено. Мешканці гуртожитків жартують, що гріє їх любов до Батьківщини і до рідного коледжу, який таким чином піклується про загартовування своїх студентів. Жарти жартами, але скрутитися равликом під ковдрою та грітися від власного подиху і від чашки з чаєм - не найкращий спосіб. Студенти цих двох гуртожитків і так частіше за інших страждають на ГРЗ.
Складається враження, що на території гуртожитків влаштували експеримент під назвою «Виживання типового студента в екстремальних умовах». Адже у гуртожитку № 4 нема жодної душової кабінки, не говорячи уже про гарячу воду. Та й з холодною на початку цього року були неабиякі проблеми. Її перекрили на цілий місяць. Тому, аби вижити в умовах штучної «засухи», жителі гуртожитків запасалися банками-склянками і йшли за водою в корпус № 3 Володимир-Волинського агротехнічного коледжу, який знаходиться поряд. Однак пити цю воду було неможливо - вона має неприємний запах і присмак. Найближча колонка з питною водою знаходиться приблизно за 400 метрів від гуртожитку - біля автостанції. Логічно, що з проблемою постачання води до гуртожитків виникла і проблема з туалетом. Студенти при потребі не мають куди сходити. Кумедна ситуація? Уявіть себе на їхньому місці і вам уже не буде смішно.
У гуртожитках порушені й інші санітарні та гігієнічні вимоги. Так з метою економії електроенергії звичайні лампочки замінили на енергозберігаючі. Здавалось би, позитивна зміна. Але не тоді, коли вони потужністю 8 Вт, і від поганого освітлення болять очі, псується зір.
Окрім цього, на весь гуртожиток є лише один холодильник, який знаходиться під наглядом вахтера на замку. А привезти свої холодильники їм не дозволяють.
Два роки тому на прохання керівників коледжу студенти зібрали кошти на ремонт та покращення умов проживання. Однак ці роботи так і не розпочалися, а куди поділися гроші - не зрозуміло.
Цього року через підвищення плати за гуртожиток удвічі (з 50 до 100 грн.), що аж ніяк не відповідає умовам життя в ньому, багато студентів найняли квартири. Всі інші, здебільшого четвертокурсники, яким залишилося навчатися лише півроку, одягаються тепліше та сподіваються на теплу зиму.
Telegram Channel