Досвід Юрія Марущака вимірюється не лише 30 роками роботи, а й тисячами перевірених газових мереж і приладів.
Юрій Марущак: людина, яка слухає, чи «дихає» будинок у Луцьку
Він обстежив тисячі газових мереж і приладів та за понад три десятиліття у професії навчився помічати небезпеку ще до того, як її відчують мешканці
Недарма ж кажуть, що Юрій Марущак знає чи не кожну багатоповерхівку Луцька. За понад 30 років роботи у сфері газорозподілу він обстежив тисячі газових мереж і приладів, поспілкувався з тисячами споживачів. За цей час навчився буквально «слухати» будинок: бачити, де старіє метал, де слабшають з’єднання і де ще непомітна для мешканців несправність уже подає фахівцеві свій сигнал.
Сьогодні Юрій Іванович працює слюсарем з ремонту та експлуатації газового обладнання відділу технічного обслуговування Волинської філії «Газмережі» й разом із колегами дбає про безпеку мешканців міста.
І роботи їм вистачає щодня. Бригада технічного обслуговування виявляє від 20 до 30 витоків газу. В одному багатоквартирному будинку їх може бути від 8 до 10, а іноді – й до 15. Найбільше проблем, як правило, у старих багатоповерхівках, особливо в центральній частині Луцька, де чимало будинків газифікували ще у 1960-х роках.
Саме тут газопроводи найбільше потребують регулярного технічного обслуговування. Попри значний обсяг робіт, технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у Луцьку виконує лише одна бригада – четверо фахівців.
«Цього року ми вже обстежили внутрішньобудинкові газові мережі більш ніж у сотні багатоквартирних будинків. У старих будинках витоків завжди більше, адже з часом старіють не лише будівлі, а й метал. На газопроводи впливають сонце, дощ, сніг, перепади температур і просто роки експлуатації. Через це зношуються труби, пересихають ущільнення, виходять з ладу крани», – розповідає Юрій Марущак.
На газопроводи впливають сонце, дощ, сніг, перепади температур і просто роки експлуатації.
За його словами, найбільше витоків виявляють на зовнішніх газопроводах, однак нерідко вони трапляються й у під’їздах та всередині будинків. Саме тому технічне обслуговування є важливою складовою безпеки мешканців.
«Ці роботи є плановими. Про їх проведення ми завчасно, не пізніше ніж за 10 днів, повідомляємо мешканців. Це дає людям можливість спланувати свій час і забезпечити доступ нашим працівникам до газового обладнання», – пояснює Юрій Марущак.
За роботою газовиків уважно спостерігала й мешканка найдовшого житлового будинку у світі – луцького «Будинку-вулика» на проспекті Соборності. Жінка, яка побажала залишитися неназваною, зізнається, що пів дня стежила за роботою фахівців і була приємно вражена їхньою уважністю та професійністю.
– Тепер я спокійніша. Добре, що спеціалісти перевірили всі мережі та ліквідували витоки. Безпека – найважливіше, – говорить вона.
У Волинській філії «Газмережі» наголошують: технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж проводять відповідно до затвердженого графіка, з яким можна ознайомитися на офіційному сайті підприємства.
Замовити послугу технічного обслуговування або отримати додаткову інформацію можна у центрах обслуговування клієнтів Волинської філії «Газмережі» чи за телефоном контакт-центру:
0 800 300 104.
На продовження теми
Винахід волинських газовиків дбає про безпеку споживачів
Працівники Волинської філії «Газмережі» Юрій Росковінський і Андрій Пишук створили технічне пристосування для перевірки газового обладнання
Воно дає змогу контролювати роботу запобіжно-запірних клапанів і регуляторів тиску без розбирання, що пришвидшує обслуговування та допомагає оперативніше виявляти несправності. А це означає ще більшу надійність і безпеку газопостачання для споживачів.
Для корпусу винахідники навіть використали списаний вогнегасник, давши йому друге життя. Свою розробку газовики представили на професійних змаганнях, де вона зацікавила колег, а її автори здобули перше та друге місця.
Оксана ШВЕЦЬ, начальник пресцентру Волинської філії «Газмережі».
Зараз також читають: Мелодія легендарної пісні Степана Кривенького «Волинь моя» зазвучала по-особливому.