Колектив ДП КСЛП «Ківерціліс» обурений неправдивою оцінкою роботи нашого підприємства, яку дав у своїй статті «Як же господарюють у комунальних лісах Волині?»...
Колектив ДП КСЛП «Ківерціліс» обурений неправдивою оцінкою роботи нашого підприємства, яку дав у своїй статті «Як же господарюють у комунальних лісах Волині?» Петро Чечелюк (газета «Волинь-нова», 15 лютого цього року). Прикро, що цей матеріал був надрукований якраз того дня, коли наш колектив мирним пікетуванням обласної ради заявив про свою незгоду із рішенням голови облдержадміністрації Бориса Климчука.
Про яке журналістське розслідування може йти мова, коли пан Чечелюк жодного разу не побував у нашому трудовому колективі, не спілкувався з людьми, не знайомився із налагодженим виробництвом? Тому запрошуємо його особисто для того, щоб познайомився із станом ведення технічної документації, погортав книгу лісових культур, книгу вирубок та інші документи, які підробити чи написати за один день чи тиждень неможливо. Погоджуємося, що проблема незаконних вирубок - справді гостра для нашого краю. Однак оцінку можна дати, тільки порівнявши результати господарювання у тих лісах, які ми охороняємо, і тих, що належать державним лісопідприємствам. Тільки порівнявши результати ревізії обходів нашого підприємства і суміжних обходів, приміром, Цуманського, Ківерцівського чи Колківського лісгоспів, можна робити висновки про ефективність охорони лісових масивів, незважаючи на те, що наші ліси - буферні, а тому першими потрапляють під сокиру лісових зловмисників. Не зрозуміло, як автор матеріалу визначив, що вартість знеособленого кубічного метра деревини на нашому підприємстві вдвічі нижча, ніж на підприємствах обласного управління лісового і мисливського господарства. Насправді цей показник у ДП КСЛП «Ківерціліс» за минулий рік становив 226 гривень, а не 125,50 гривні, як це виходить за розрахунками Петра Чечелюка. Хай він не хвилюється, що наше підприємство опинилося, за його твердженнями, у боргах із виплати заробітної плати, з приводу чого, як він стверджує, матеріали уже подані в правоохоронні органи. Насправді ж простроченої заборгованості із заробітної плати підприємство перед своїми працівниками не має. А поточна заборгованість не виникла б, якби підприємство вчасно, згідно із поданими документами отримало лісорубні квитки. Саме управління лісового та мисливського господарства всупереч Лісовому кодексу зволікає із погодженням лісорубних квитків, хоча на це не має ніяких законних підстав, адже Міністерство екології своїм наказом дало нам дозвіл на використання затвердженої розрахункової лісосіки. Вимушений простій з вини ВОУЛМГ якраз і підштовхує підприємство до фінансової скрути, що може спричинити банкрутство. Вважаємо, що питання про передачу лісових масивів до державних підприємств ВОУЛМГ може відбутися тільки після того, як буде розглянутий наш позов у Волинському окружному адміністративному суді, а також після погодження з обранцями обласної територіальної громади. ДП КСЛП «Ківерціліс» перебуває повністю у комунальній власності територіальної громади міст, сіл, селищ області. То чому ми не можемо вести виробничо-господарську діяльність на лісових масивах територіальних громад? Хіба громада Волині - це не Українська держава? За дорученням колективу ДП КСЛП «Ківерціліс» Микола САЛІВОНЧИК.