ДО ЛІСУ СТАВИМОСЬ БЕРЕЖЛИВО
У газеті «Волинь-нова» від 15 лютого 2011 року Петро Чечелюк вказує на протизаконне користування ДП КСЛП «Маневичіліс» землями лісового фонду сільських рад. Але, на нашу думку, це не так...
У газеті «Волинь-нова» від 15 лютого 2011 року Петро Чечелюк вказує на протизаконне користування ДП КСЛП «Маневичіліс» землями лісового фонду сільських рад. Але, на нашу думку, це не так
Володимир СИДОРУК, головний лісничий ДП КСЛП «Маневичіліс».
ДП КСЛП «Маневичіліс» є правонаступником Маневицького міжгосподарського лісгоспу, а той відповідно міжколгоспного, який був створений в 1976 році - 35 років підприємство нормально, законно працювало. У 2000 році обласна рада своїм рішенням дала дозвіл на складання проектів відведення земель лісового фонду спеціалізованим лісогосподарським підприємствам - згідно з ст. 6 Лісового кодексу України, діючого на той час.
Маневицька районна адміністрація та районна рада дали погодження на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок ДП КСЛП «Маневичіліс». Підприємство витратило 117 тисяч гривень на виготовлення державного акта.
Згідно з ст. 17 Лісового кодексу України у постійне користування передаються ліси на землях державної власності (нехай навіть і так) спеціалізованим державним підприємствам на підставі рішення органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування за погодженням з органами з питань охорони навколишнього природного середовища. На розпорядження облдержадміністрації від 19 січня 2011 року погодження не було.
Ми витратили за часи існування більше 15 мільйонів гривень своїх власних коштів на ведення лісового господарства. Воно тісно інтегроване з економічною і соціальною сферами, навколишнім середовищем. Ви пишете, що в розпорядженні голови облдержадміністрації говориться: підприємство «Маневичіліс» залишиться без суттєвих змін у його внутрішній структурі, видано наказ ВОУЛМГ від 28.01.2011 року про прийняття з 1.02.2011 року до сфери управління підприємств ліси, які перебували у користуванні наших дочірніх підприємств відповідно до їх географічного розташування. Ми, законослухняні трудівники, не згідні з розпорядженням облдержадміністрації, то подали скаргу у Волинський адміністративний суд. Якщо з рішенням облради та Маневицької районної ради не згідні у ВОУЛМГ «Волиньліс», то також повинні звернутися в суд, а не тиснути на колектив і місцеву владу.
Шановний автор у Маневичах користується висновками комісії з передачі лісів, яку очолює ВОУЛМГ «Волиньліс». У наведених висновках багато що не відповідає дійсності. Отож, давайте проведемо журналістське розслідування, а для цього створимо комісію, візьмемо представників нашого підприємства і державного, екологічного інспектора, проїдемо лісом і побачимо, хто краще веде господарство. Ми покажемо рубки, де зріджені насадження до повноти 04-05 одиниць. У нашому лісопідприємстві таких насаджень не можна назбирати й 15 гектарів. У держлісгоспі їх тисячі.
Шановному пану Чечелюку працівники ДП КСЛП «Маневичіліс» з великим задоволенням покажуть книгу лісових культур, сучасний лісовий розсадник у Серхівському лісництві, де вирощуємо посадковий матеріал у ящиках на лісовій підстилці загальною протяжністю 320 погонних метрів. Тут знаходиться 500 тисяч одиниць стандартного посадкового матеріалу. Нехай таким розсадником похвалиться ДП «Маневицьке лісове господарство». За роки існування лісопідприємства посаджено більше 1,5 тисячі гектарів нових лісових культур за кошти підприємства.
За 2010 рік ДП КСЛП «Маневичіліс» було сплачено податків на суму 1006,5 тисячі гривень, а збір за спецвикористання лісових ресурсів становив 124,5 тисячі гривень. Заборгованості перед бюджетом по сплаті податків та по заробітній платі станом на 1.01.2011 року немає. Є поточна заборгованість по заробітній платі за січень 2011 року в сумі 82 тисячі гривень, яка виникла внаслідок зволікання ВОУЛМГ «Волиньліс» з видачею лісорубних квитків і неможливістю проведення лісогосподарської діяльності.
Поточна кредиторська заборгованість станом на 16.02.2011 року - 578 тисяч гривень, з них 513 тисяч гривень - це заборгованість за проведені лісовпорядні роботи, які згідно з Лісовим кодексом України повинні фінансуватися з Державного бюджету.
Надуманим є те, що ми підготували 22 тисячі кубометрів ділової деревини, або 550 вагонів. Минулого року заготовлено всього 6700 м.куб. ділової деревини. У цьому році є дозвіл на такі ж обсяги. Ми одержали дозвіл від Міністерства екології та природних ресурсів України з дозвільного центру, 12 лютого 2011 року вийшов строк виписки лісорубних квитків ВОУЛМГ «Волиньліс», але воно порушує інструкцію. Ось і знову вимушені подавати в суд, щоб в судовому порядку змусити недбайливих керівників виконувати закон. Тут уже будуть матеріальні і моральні збитки. З 20 тисяч кубометрів заготовленої деревини в 2010 році 5100 м. куб. відпущено населенню у вигляді дров паливних. А там ціна невелика - 55 гривень. Селянам відпускаємо ділову деревину на ремонти господарських споруд, звичайно, нижче цін держлісгоспів, тому що ми соціально зорієнтоване лісопідприємство.
Лісівники держлісгоспів розповсюджують чутки, що ліс у нас вже відібрали, лісорубних квитків не виписують, відповідно рубки не проводимо, дров ніде заготовити, то люди почали самовільно вирубувати сухостій і дерева.
На зустрічі з представниками мирної акції, на яку під стіни обласної ради вийшли колективи «Маневичіліс» і «Ківерціліс», голова облдержадміністрації Борис Климчук за дорученням обласної ради заявив, що 10 відсотків лісопродукції, що йде на експорт, відправляє обласне управління лісового та мисливського господарства «Волиньліс», а решта - комунальні лісопідприємства. Проте на приватних пилорамах Маневицького району дуже часто бачимо лісовози, які транспортують деревину із державних лісгоспів. То хіба не перевіркою цього питання мала б займатися влада, а не ставити під сумнів діяльність комунальних підприємств?
