Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
ДО АПТЕКИ ВІДСИЛАТИ ЛЮДЕЙ НЕ БУЛО ПОТРЕБИ

Волинь-нова

ДО АПТЕКИ ВІДСИЛАТИ ЛЮДЕЙ НЕ БУЛО ПОТРЕБИ

29 серпня 2013 року у газеті «Волинь-нова» було опубліковано критичний матеріал «В амбулаторії бинтів не знайшли...». Обласне управління охорони здоров’я провело службову перевірку організації надання медичної допомоги громадянці Німеччини Іванні Осташевській...

29 серпня 2013 року у газеті «Волинь-нова» було опубліковано критичний матеріал «В амбулаторії бинтів не знайшли...». Обласне управління охорони здоров’я провело службову перевірку організації надання медичної допомоги громадянці Німеччини Іванні Осташевській...

Ігор ВАЩЕНЮК, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації


Встановлено, що дівчинка 14 серпня близько 12–ї години дня у супроводі батьків була доставлена у денний стаціонар амбулаторії загальної практики — сімейної медицини смт Головне Любомльського району. Дитина, 2009 року народження, отримала травму через падіння з гойдалки. Лікар Ігор Левицький оглянув потерпілу і встановив діагноз «відкрита забійна рана тім’яної ділянки голови». Було проведено ревізію рани. Не знаючи про наявність перекису водню та бактерицидного пластиря, які знаходились окремо в антиСНІДівській аптечці, лікар попросив батька придбати їх в аптечному пункті, що поряд із кабінетом. Дитині була накладена марлева пов’язка, бинт взяли із шафи невідкладної допомоги маніпуляційного кабінету денного стаціонару.
Для оформлення медичної документації батькам разом із дитиною порекомендували звернутися в амбулаторію загальної практики — сімейної медицини. Там потерпілу повторно оглянули, рану на голові обробили, наклали асептичну пов’язку. Медикаменти та перев’язочний матеріал належав амбулаторному закладу. Завідувачка амбулаторії О. В. Оксентюк запропонувала батькам наступного дня повторно звернутися, однак ті відмовилися.
Згідно з накладними отримання медикаментів для невідкладної допомоги, амбулаторії смт Головне цього року неодноразово виділяли ліки та перев’язочний матеріал: у травні — на суму 451 грн, липні — 681 грн, серпні — 471 грн.
На час перевірки — 29 серпня 2013 року — у шафі невідкладної допомоги денного стаціонару амбулаторії смт Головне знаходилося 69 назв медикаментів та перев’язочного матеріалу, в тому числі: розчин брильянтовий зелений — 5 флаконів, йод — 4, марлевий відріз, вата, бинт стерильний і нестерильний — по 2 штуки, спирт етиловий —  2 флакони, перекису водню — флакон тощо. Для надання невідкладної допомоги при анафілактичному шоку наявний перелік медикаментів із 16 позицій. Відповідний набір медикаментів знаходиться і в маніпуляційному кабінеті амбулаторії селища Головне. Поповнення ліків у закладах первинної медико-санітарної допомоги для невідкладних станів проводиться постійно з місцевого бюджету в межах виділеного фінансування.
Головного лікаря територіального медичного об’єднання Любомльського та Шацького районів Володимира Дибеля зобов’язано притягнути лікаря Ігоря Левицького до дисциплінарної відповідальності та розглянути згаданий випадок на медичній раді.
Telegram Channel