Курси НБУ $ 41.44 € 47.07
ЦІЛЮЩІ ГРЯЗІ — «НА ВИНОС»?

Волинь-нова

ЦІЛЮЩІ ГРЯЗІ — «НА ВИНОС»?

Унікальний оздоровчий заклад — санаторій у селі Журавичі Ківерцівського району — руйнується, а люди їдуть у цю чарівну місцину здалеку, щоб запастися лікувальними грязями і цілющою водою...

Унікальний оздоровчий заклад — санаторій у селі Журавичі Ківерцівського району — руйнується, а люди їдуть у цю чарівну місцину здалеку, щоб запастися лікувальними грязями і цілющою водою


Григорій ОЩЕПКОВ, голова обласного осередку «Союзу організацій інвалідів України»



Перше, що ми побачили, приїхавши у Журавичі, це автомобіль з причепом, у який люди вантажили торфову грязь у спеціальних пакетах. На наше запитання пояснили, що приїхали до колишнього санаторію, бо знають наскільки помічні місцеві грязі. Особливо для тих, хто страждає від захворювань суглобів, хребта.
На Волині проживає до 70 тисяч інвалідів, з них значна кількість потерпає від подібних недуг. Не випадково на засіданні президії обласної організації інвалідів ми порушили питання про гостру необхідність відновити санаторій у Журавичах, щоб там могли лікуватися волиняни, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом.
Згадали про матеріали з архівів, що свідчать про високу ефек­ тивність оздоровлення журавичівською лікувальною водою і грязями. Ще у тридцятих роках минулого століття місцевий польський пан заснував тут санаторій, який діяв до 1939 року. Сюди приїжджало лікуватися панство з Варшави, інших великих міст. Під час війни оздоровниця була зруйнована. Її відновив у вісімдесятих роках тодішній начальник лісового господарства Волині, заслужений лісівник України Дмитро Телішевський. Хто лікувався у Журавичах, досі добрим словом згадує ті часи.
На жаль, нині приміщення колишнього санаторію, який припинив свою діяльність понад 15 років тому, руйнуються. Обласне управління лісового господарства не має коштів на утримання оздоровниці. Турбуються про охорону майна, але час невблаганний, приміщення, які не використовуються, важко вберегти від знищення. Із п’яти будівель дві уже навряд чи вдасться відновити, але лікувальний, спальний корпуси та їдальня ще могли б послужити, якби їх відремонтувати. Зокрема, перекрити дах, оновити стелі.
Санаторій у Журавичах давно чекає господаря. Розмови про необхідність відновлення оздоровниці тривають роками, але справа чомусь не вирішується. Йшла мова, що санаторій треба передати у комунальну власність, була пропозиція відкрити у Журавичах філію «Проліска», були сподівання, що знайдуться грошовиті інвестори. Але усе залишається по-старому.
Тому президія обласної організації інвалідів на своєму засіданні висловила побажання взяти у довгострокову оренду приміщення, які збереглися, щоб заснувати на базі колишнього санаторію центр реабілітації. Якщо засновником закладу стане обласна організація інвалідів, то він матиме податкові пільги, буде можливість працевлаштувати там певну кількість неповносправних. А коштами допоможуть всеукраїнські організації інвалідів та благодійні фонди.
Цікавилися ми і думкою громади села Журавичі. Місцеві жителі теж хочуть, щоб оздоровниця працювала. Висловлювали навіть наміри звертатися з цього приводу до прем’єр-міністра України. Думаю, що і обласна влада посприяє у тому, аби унікальний санаторій міг служити волинянам.

ВІД РЕДАКЦІЇ:  Сподіваємося, що керівники області, обласного управління лісового господарства поінформують читачів газети про своє бачення шляхів вирішення порушеної проблеми. Люди чекають відповіді на запитання: «Коли ж буде відновлено санаторій у селі Журавичі?».


На фото: Від колишньої здравниці залишилась тільки вивіска.
Telegram Channel