Курси НБУ $ 41.44 € 47.07
«ВЛАДІ Й ОПОЗИЦІЇ ВАРТО СІСТИ ЗА СТІЛ ПЕРЕГОВОРІВ І НЕ РОЗДИРАТИ УКРАЇНУ»*

Волинь-нова

«ВЛАДІ Й ОПОЗИЦІЇ ВАРТО СІСТИ ЗА СТІЛ ПЕРЕГОВОРІВ І НЕ РОЗДИРАТИ УКРАЇНУ»*

Події останніх тижнів у країні нікого не залишають байдужими. Висловив свою позицію з приводу ситуації в державі й знаний володимирський бізнесмен, засновник корпорації «Укр-Петроль» Сергій Ковальчук (на фото)...

Події останніх тижнів у країні нікого не залишають байдужими. Висловив свою позицію з приводу ситуації в державі й знаний володимирський бізнесмен, засновник корпорації «Укр-Петроль» Сергій Ковальчук (на фото)...


Ольга СМОЛЯНСЬКА


– Мені прикро спостерігати за тим, що нині відбувається, — розпочав розмову Сергій Михайлович. — Вважаю, що українці мають вагомі підстави для протестів через жорстоке побиття людей у Києві на майдані Незалежності. Мене, як і сотні тисяч людей по всій Україні, обурило знущання з молоді, що мало місце 1 грудня. Якщо таке стається в державі, відповідальність повинна нести чинна влада, чий наказ виконували бійці «Беркута». Усвідомлюючи це, я дав вказівку зняти плакат на підтримку Президента Віктора Януковича з фасаду нашого офіса. Втім, це не означає, що я кардинально змінив свої політичні погляди, — наголосив Сергій Михайлович. – Як і раніше, я не піду з представниками ВО «Свобода» нищити пам’ятник Леніну, бо вважаю це недоцільним. Але квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку разом із представниками опозиції покладу.
Щодо подальших подій, переконаний: опозиційні лідери просто використовують народ для задоволення своїх політичних амбіцій. Закликають їхати до Києва на Майдан, бо народ – це сила. Його руками хочуть захопити владу. Але, здобувши її, про людей одразу ж забудуть, як це було у 2004 році. Лунають заклики до загальнонаціонального страйку, але що вони означають на ділі? Перестати пекти хліб, залишити напризволяще тваринницькі ферми й поїхати мітингувати до Києва? Нехай худоба, яка хоче їсти, зачекає, бо ж ми на революції… Скажіть, є в цьому здоровий глузд? Закрити всі АЗС і вирушити на Майдан? Питання тільки, як туди добратися без пального…
2 грудня, коли я виїжджав автомобілем від офіса, біля намету із символікою однієї з політичних партій кілька молодиків кричали мені: «Ганьба!». За що?! За те, що я обробляю 18 тисяч гектарів землі? Чи що випікаю хліб? Чи що виробив цьогоріч 18 тисяч тонн цукру, виростив 20 тисяч тонн кукурудзи, 16 тисяч тонн пшениці? Чи за те, що на моїх АЗС люди заправляють свої автівки якісним пальним за доступними цінами? А може, за те, що сплачую мільйонні податки до бюджетів різних рівнів? За це мені ганьба?! Хто з крикунів зробив хоч половину з того, що зробив я й працівники моїх фірм? А що в мене інші політичні погляди та вподобання, то маю на них право. Ми ж ратуємо за демократичне європейське суспільство.
Мені закидають, що не вийшов 2 грудня мітингувати на площу Героїв у Володимирі. Зате цього дня я прийняв 33 людей, які просили фінансової допомоги. У когось захворіла мама, в іншого померла дружина, а в холодній хаті, до якої просить підвести газ, замерзає 8 дітей… Може, варто було би відправити цих людей на володимирський майдан? Там було чимало поважних небідних громадян, які, впевнений, просто кинулися б допомагати землякам…
Говорячи про зовнішньополітичний курс України, вважаю, що ситуація не була б такою напруженою, якби йшлося тільки про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Хоча й тут влада припустилася помилок. Як мають реагувати люди, коли Президент, перебуваючи в Австрії, запевняє, що альтернативи євроінтеграції України немає, а прем’єр-міністр водночас каже, що Україна бере курс на Митний союз? Кого слухати, кому вірити? Де послідовність? Безперечно, економічні проблеми, через які було зупинено підготовку до підписання угоди, вагомі. Але про них треба було розповідати раніше, а не за кілька днів до саміту у Вільнюсі. Якби українцям усе пояснили вчасно, вони зрозуміли б, і політичної кризи в країні не сталося б.
Але тепер опозиційні лідери хочуть скинути Президента, уряд, Верховну Раду, прагнуть дострокових президентських та парламентських виборів. А чому ніхто з них не говорить про те, що на перевибори потрібні величезні кошти? Ці гроші є? Якщо так, то на них треба будувати нові школи, садочки й заводи, а не міняти парламент, нещодавно обраний. А щодо Віктора Федоровича, про якого чого тільки зараз не кажуть, як тільки не ображають, хочу нагадати: шановні, Віктор Янукович поки що чинний, легітимно обраний Президент, тому варто трохи втихомирити пристрасті довкола його персони.
Звичайно, Президент та уряд не можуть не зважати на сотні тисяч людей, не вдоволених їхньою політикою. Влада повинна зробити висновки з цієї ситуації й узятися до роботи задля покращення рівня життя українців, аби він став європейським. Іншого шляху немає. Допоки ми не почнемо працювати, не викорінимо корупцію в країні, ніякої Європи в нас не буде, що би ми не підписували. Коли ж станемо економічно сильною державою, з інвестиціями до нас прийдуть і Євросоюз, і Росія, і Китай.
Щодо опозиції — вона повинна зважати на думку не тільки Заходу України, а й Сходу. Владі й опозиції варто сісти за стіл переговорів і домовитися нарешті про те, як розвивати Україну, а не рвати її на частини, не налаштовувати жителів одне проти одного! Всі ми — українці, незалежно від того, в якому регіоні живемо. Якщо цього не зрозуміти, не поважати іншої думки, може статися біда. Якщо влада та опозиція не знайдуть спільної мови, Україні загрожує доля Іраку, Єгипту, Сирії, Лівії. Треба завершувати революцію, дуже схожу, на мою думку, на те, що ми пережили в 2004 році, й братися до роботи. Тільки наполегливо і плідно працюючи, можна зробити Україну процвітаючою державою з європейським рівнем життя. Хай береже Бог нас і Україну!
На завершення Сергій Ковальчук наголосив, що портрет чинного Президента України Віктора Януковича у своєму кабінеті знімати не збирається.
— Якщо будуть знайдені й покарані винні в побитті людей на майдані Незалежності в Києві, попросять вибачення у людей, то повернеться на своє місце й плакат на підтримку Президента Віктора Януковича на фасаді нашого офіса, — додав Сергій Ковальчук.
Telegram Channel