Курси НБУ $ 41.44 € 47.07
ПРИКОРДОННИКИ — НА ЧОВНАХ,  КОЗАКИ — НА КОНЯХ

Волинь-нова

ПРИКОРДОННИКИ — НА ЧОВНАХ, КОЗАКИ — НА КОНЯХ

У Луцькому прикордонному загоні організовано службу прикордонних нарядів спільно з членами «Славутського куреня» (на фото)...

У Луцькому прикордонному загоні організовано службу прикордонних нарядів спільно з членами «Славутського куреня» (на фото)...


Олег ЛИЧКОВСЬКИЙ


Тепер українсько-білоруський рубіж пильнують і 15 козаків на конях. У них є зареєстрована зброя — отже, почуваються спокійно. Голова громадського формування «Славутський курінь» й водночас мер Славути, що на Хмельниччині, Василь Сидор просився зі своїми козаками на кордон із Росією. Проте командування відрядило сюди. Мер за своє місто спокійний. Каже, що там є на кого покластися. А своє покликання в такий час бачить на кордоні. І мерів інших міст закликає підтримати цей почин.
Рубіж між Україною та Білоруссю ділить навпіл озеро Біле. За необхідності козаки і прикордонники готові рухатися синхронно по суші на конях, а по воді — на прикордонному катері. Начальник Луцького прикордонного загону полковник Олександр Білюк визнає, що нині така допомога потрібна. Адже близько 80 охоронців кордону вибули на посилення південних і східних прикордонних загонів.
Допомога козаків відчутна. Адже щодня доводиться пішки долати по 35 кілометрів — ще й з амуніцією на плечах. Патрулювання верхи дає можливість обходити територію у півтора-два рази більшу. Козаки чергують у кожному наряді. За словами начальника відділення інспекторів «Ветли» старшого лейтенанта Михайла Тхора, коні виручають, бо ж відчутна гостра нестача пального. Та й місцевість на цій ділянці кордону в основному лісисто-болотиста, а кінь пройде і там, де машина не проїде.
Перебувати тут козаки мають намір до президентських виборів.
Telegram Channel