Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
«БАТЬКІВЩИНА» ЗРОБИЛА КРОК ДО РЕФЕРЕНДУМУ ЗА ВСТУП ДО НАТО*

Волинь-нова

«БАТЬКІВЩИНА» ЗРОБИЛА КРОК ДО РЕФЕРЕНДУМУ ЗА ВСТУП ДО НАТО*

Партія Юлії Тимошенко розпочала підготовку до всенародного опитування громадян щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу...

Партія Юлії Тимошенко розпочала підготовку до всенародного опитування громадян щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу. 30 серпня лідер найбільшої в Україні політичної сили заявила про намір провести збори, а вже 5 вересня вони відбулися. Майже 3000 делегатів із усіх областей одностайно висловилися за те, щоб референдум відбувся одночасно з достроковими виборами ВР — 26 жовтня цього року

Андрій СОКОЛОВСЬКИЙ


Наступний крок – якнайшвидше зібрати 3 мільйони підписів. Зробити це буде не надто складно, впевнені в «Батьківщині».
— Вперше в історії нашої незалежності питання НАТО не розділяє людей. Нині український народ згуртувала думка, що Україна мусить стати членом альянсу, — зазначила Юлія Тимошенко.
Якщо декілька років тому лише трохи більш як 10% громадян хотіли цього, то зараз такий крок держави різною мірою підтримують понад 70%. А майже половина готові проголосувати «за» на референдумі.
Однак очікувати, що нинішнє керівництво країни піде на це, судячи з усього, не варто. Бо досі не ратифіковано Угоду про асоціацію з Європейським союзом. А напередодні зборів, ініційованих «Батьківщиною», сталася прикра подія, яка свідчить: Революція гідності ще не завершилася.
— 4 вересня вночі окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення, яке забороняє проводити референдум, — розповіла лідер «Батьківщини». — Чи можуть у нашій країні після другої революції з’являтися такі рішення? Хто повірить після цього, що суди нині вільні від впливу адміністративного ресурсу?
Юлія Тимошенко впевнена: така ухвала служителів Феміди свідчить, що «бюрократи, які ввійшли до високих кабінетів, продовжують бути п’ятою колоною Кремля». Вони зупиняють Україну на шляху історичного розвитку.
Тому в «Батьківщині» обіцяють невідкладно клопотатися, щоб звільнили суддю, який прийняв незаконне рішення в кращих традиціях режиму Януковича.
— Не можна допустити, щоб знову через суди принижували громадян, обмежували їхні права та можливості, перешкоджали бажанню жити інакше. Відтак наша боротьба не скінчилася, — підкреслила екс-прем’єр.
Один із організаторів Революції гідності, а нині боєць батальйону «Азов» Ігор Луценко переконаний: за вступ України до НАТО треба боротися.
— Навряд чи нинішні правителі зроблять рішучий крок до системи колективної безпеки. Але ніхто не заборонить нам ініціювати референдум, показати, що ми готові вступити до Північноатлантичного альянсу, — заявив він зі сцени. — Народ воює на Сході. А тут, у тилу, ми маємо боротися своїми способами. Це буде потужний удар по Путіну. Наш обов’язок — показати тим, хто на передовій, що ми єдині.
Реакція людей, які зібралися на території подвір’я офісу партії «Батьківщина», підтверджує, що саме так і є. «За» підняли руки 2627 осіб, проти – жодного.
— Членство в НАТО та ЄС — безальтернативний вибір України, — впевнений екс-міністр закордонних справ, голова зборів Борис Тарасюк. — Чому країни Центральної, Східної Європи та Балтії почувають себе захищеними? Тому що вони однозначно висловилися за вступ до системи колективної безпеки та отримали гарантії, що їм не загрожуватиме напад агресора. Те саме мала зробити Україна ще багато років тому, — зазначив дипломат.
Тепер завдання політиків, партії «Батьківщина» — насамперед переконати громадян, що НАТО – не тільки військовий блок. Насправді це об’єднання вільних країн, які сповідують демократичні стандарти, мають розумну організацію суспільства, привабливий інвестиційний клімат. Ініціатори референдуму планують переконати країни-члени альянсу, які з якихось причин не хочуть приймати до себе Україну, що нашій державі необхідний такий статус.
— У військовому блоці спершу теж насторожено ставилися до країн Балтії. Тому нам треба пройти всі етапи приєднання, їхати туди, де, можливо, сумніваються, чи потрібно розширювати НАТО та ЄС, говорити відверто з народами, не залишати доленосний вибір у руках окремих політиків, які намагаються знайти компроміс із Росією, — впевнена Тимошенко. — Слід звертатися до людей, переконувати, що ми — їхня родина, а тому не мають права тримати перед нами двері зачиненими, коли нашу націю намагаються знищити.
Вирішальне слово щодо вступу до системи колективної безпеки має сказати український народ. У «Батьківщині» вважають це головним шляхом, яким маємо йти до надійного захисту від агресора. Вибір повинен зробити народ, а не окремі політики.
— Маємо взяти за правило — ухвалювати доленосні, сильні, історичні рішення не в кабінетах політиків, а всенародним волевиявленням, — наголосила Юлія Тимошенко, яка переконана: справжні патріоти не підтримують «позаблоковість, невходження в НАТО та неінтеграцію в ЄС».
Telegram Channel