Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
МОБІЛІЗАЦІЯ «СИЛЬНОЇ УКРАЇНИ»*

Волинь-нова

МОБІЛІЗАЦІЯ «СИЛЬНОЇ УКРАЇНИ»*

Партія Сергія Тігіпка (на фото) затвердила список кандидатів у народні депутати без комбатів і співаків — зате з професіоналами-економістами...

Партія Сергія Тігіпка (на фото) затвердила список кандидатів у народні депутати без комбатів і співаків — зате з професіоналами-економістами...

Ігор КОВАЛЕНКО

«З КОРУПЦІОНЕРАМИ І АНТИУКРАЇНЦЯМИ НАМ НЕ ПО ДОРОЗІ!»
У понеділок, 15 вересня, в Києві завершився з’їзд «Сильної України». На першому засіданні, в п’ятницю 12 вересня, партія вирішила брати участь у парламентських виборах, було затверджено програму і список зі 130 кандидатів–мажоритарників. На другому — проголосували за партійний список.
Інтригу витримали до останнього дня: за регламентом 15 вересня завершувався термін, коли можна було подати списки кандидатів від партії до ЦВК. Причина проста — довгі консультації і обговорення кожного претендента. «Ми не хотіли, щоб у партію потрапили люди, заплямовані корупцією чи антиукраїнською, непатріотичною позицією», — пояснив Сергій Тігіпко.
Небажання включати до списку персон із підмоченою репутацією вплинуло і на рішення партії йти на вибори самостійно. «На Сергія Леонідовича чинили тиск, «спонукали до миру» й об’єднання, погрожували, що не пустять на центральні телеканали, щоб люди про нас не знали, щоб ми пішли у небуття. Не дочекаєтесь, товариші», — емоційно висловилася народний депутат Світлана Фабрикант.
За деякою інформацією, Партія регіонів пропонувала Сергію Тігіпку єдиний список. Але лідер «Сильної України» не погодився включити до списку людей від регіоналів, відомих своєю антиукраїнською позицією. Це, мабуть, і стало причиною того, що Партія регіонів відмовилася від участі у виборах — адже соціологічні опитування показували, що вона не долає 5–відсоткового прохідного бар’єру.
— Я бачив результати опитування, які засвідчують, що серед партій півдня і сходу України тільки Тігіпко проходить до парламенту, — прокоментував ситуацію політолог Василь Філіпчук.
На думку експерта, Партія регіонів настільки себе дискредитувала, що у неї більше немає майбутнього. Усвідомлюючи це, новину про те, що партія йде на вибори самостійно, партійці сприйняли з радістю і аплодисментами.

НА ЧОЛІ З ЕКСПЕРТАМИ
За словами лідера партії Сергія Тігіпка, політбюро сформувало список людей, які є прибічниками реформ не лише на словах, тобто мають реформаторський досвід. Крім того, усі вони — представники тих галузей економіки, які в першу чергу потребують реформ і створення сприятливого інвестиційного клімату. Нарешті, ці люди мають досвід у боротьбі з корупцією. Отже, до першої п’ятірки увійшли:
1.Сергій Тігіпко, голова партії «Сильна Україна».
2.Валерій Хорошковський, колишній перший віце–прем’єр, який, як і Сергій Тігіпко, залишив уряд Азарова на знак протесту проти антипідприємницької позиції тодішнього прем’єра.
3.Світлана Фабрикант, народний депутат із Одеси.
4.Андрій Гамов, голова бюро запорізької організації «Сильна Україна»
5.Ігор Мазепа, інвестиційний банкір, голова Concord Capital.
На думку політологів, передвиборчий список показує, що Сергій Тігіпко «дотримується своїх ідеологічних принципів і дуже прискіпливий у виборі союзників». Крім того, вони звернули увагу, що при формуванні списку партії вдалося не потрапити під вплив олігархічних груп. У списку є настільки різні люди, що Сергію Тігіпку доведеться проводити виважену політику, збалансовуючи їхні бізнес-інтереси на користь партії.
— Я — за внутрішню конкуренцію всередині партії. Якщо ми навчимося такій здоровій конкуренції, зробимо її конструктивною — це зробить нас сильними. Саме цього я й хотів досягнути, — заявив Тігіпко, зачитуючи список.

ПРОГРАМА МИРУ І ВІДБУДОВИ
Програму партії учасники затвердили одностайно. У ній акцентується увага на трьох основних напрямках:
1. Для досягнення миру слід провести багатосторонні переговори, до яких залучити максимальну кількість учасників. Крім того, для посилення позицій на переговорах і для зняття напруженості в країні слід провести реформу самоуправління, давши регіонам більше економічної та гуманітарної самостійності. І, звичайно, професійна армія може стати запорукою тривалого миру, якщо вона буде готова протистояти будь–якій зовнішній агресії.
2. Для відновлення економіки «Сильна Україна» пропонує дотримуватися здорового економічного патріотизму: підтримати українських виробників, захистити внутрішній ринок і розширити зовнішній, не допустити перетворення України на сировинний придаток, зробивши ставку на розвиток високотехнологічних галузей. Крім того, для розвитку економіки необхідно працювати над встановленням сприятливого інвестиційного клімату і розпочати серйозну боротьбу з корупцією.
3. Для соціальної стабільності партія пропонує відновити старі соціальні стандарти і доповнити їх новими нормами, а, крім того, вжити ряд заходів для зниження рівня безробіття. В цьому може допомогти як надання держзамовлення заводам, так і створення професійної армії.
Telegram Channel