Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
ПЕРША ЛЕДІ ПОДЯКУВАЛА ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ*

Волинь-нова

ПЕРША ЛЕДІ ПОДЯКУВАЛА ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ*

Психологічну допомогу військовим та їхнім родинам від фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» високо оцінили у столиці...

Психологічну допомогу військовим та їхнім родинам від фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» високо оцінили у столиці

Волонтери, благодійні фонди та небайдужі постійно підтримують військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО. А ще турбуються і про тих, хто повернувся зі Сходу, бо їм після пережитого на війні часто дуже важко адаптуватися до мирних буднів

Ксенія БУКІНА

Саме ця тема стала однією з найголовніших під час Міжнародної конференції «Благодійність і волонтерство в дії: рятуємо, примирюємо та будуємо майбутнє», зорганізованої Українським форумом благодійників у Києві. Як відомо, членом форуму в 2014 році став фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк». На конференції його представляла заступник голови правління фонду Ірина Констанкевич.
Серед присутніх були іноземні дипломати, народні депутати, представники Адміністрації Президента та міністерств. А також перша леді Марина Порошенко. Найкращим волонтерам вона передала нагороди – іменні годинники від Президента України. А фонду «Новий Луцьк» висловила слова вдячності за любов і небайдужість до України.
Під час засідань «круглих столів» «Суспільне примирення: ключові передумови», «Благодійне законодавство: що змінилося, що потребує змін», «Гуманітарна допомога: стандарти, практика, виклики», «Соціальне інвестування бізнесу: європейська практика та українські перспективи» учасники обговорили питання реалій війни на Сході, долі переміщених осіб, допомоги українській армії і учасникам АТО.
Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» на конференції представив проект надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей. Як розповіла Ірина Констанкевич, у рамках проекту лучани, які мають певні проблеми після перебування у зоні АТО, можуть безплатно пройти курс реабілітації. З військовими займаються 5 фахівців із кафедри психології Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, також не стоять осторонь волонтери.
Центр надання психологічної допомоги працює згідно з методиками діагностики, які базуються на пропозиціях Міністерства оборони України, психологи використовують як свої напрацювання, так і досвід іноземних колег. Крім учасників АТО, психологічну допомогу отримують і члени їхніх сімей. Адже вони часто потребують більшої уваги, ніж самі воїни. Усвідомлюючи, що роботи у цьому напрямі, як і проблем, які потрібно вирішити, багато, у фонді «Новий Луцьк» вирішили на цьому не зупинятися. Тому коли з проханням допомогти у проведенні реабілітації тих, хто повернувся із зони АТО, звернулися керівники проекту «Ковельський центр допомоги 51 ОМБР», фонд таку ініціативу підтримав. У планах «Нового Луцька» – проводити реабілітацію на природі, у санаторіях Волині та Карпат.
Усі, хто потребує психологічної допомоги, можуть звернутися за адресою: м. Луцьк, вул. Потапова, 9, корпус №2 СНУ ім. Лесі Українки.
ДОПОМОГУ НАДАЮТЬ БЕЗОПЛАТНО.

Попередній запис за телефонами: (0332) 24-90-01, (066) 354-13-85, (096) 974-12-39, (063) 926-42-33.

На фото: Ірина Констанкевич розповідає Марині Порошенко про роботу фонду «Новий Луцьк».
Telegram Channel