А кумулятори, баки, запчастини, тосол, а ще зимові спальники — все це придбали на замовлення волинських волонтерів та відправили на Схід України...
А кумулятори, баки, запчастини, тосол, а ще зимові спальники — все це придбали на замовлення волинських волонтерів та відправили на Схід України. Увесь вантаж (на фото) обійшовся в 100 тисяч гривень. Саме таку суму щомісяця додатково виділяє на потреби учасників АТО та їхніх родин благодійний фонд «Європейський вектор»
Петро ТКАЧУК
Ця ініціатива належить його засновнику народному депутату України Сергієві Мартиняку, зазначила керівник фонду Галина Ведрич. Але що потрібно придбати, вирішують самі волонтери, зокрема «Обласний координаційний центр допомоги учасникам АТО», який, власне, й приймає заявки. Звертатися можна й до фонду. Втім, останнє слово — за добровільними помічниками мобілізованих. У лютому (тоді стартував проект «Сто тисяч на місяць») на прохання громадського формування «Народна самооборона» міста Рожища закупили 20 акумуляторів для однієї військової частини на загальну суму 57 тисяч гривень. За словами заступника очільника центру Валерія Шварцкопа, вже рік вони працюють для передової, забезпечуючи хлопців усім необхідним. До того ж місцеві фахівці виїздять на Схід та допомагають там ремонтувати техніку. Крім того, 13 тисяч гривень виділено на запчастини для ремонту техніки 14–ї ОМБР, майже 5 тисяч гривень — на тосол, а за баки до автомобілів «Урал» заплатили майже 9 тисяч гривень. На решту — 15 тисяч гривень — придбали для бійців півсотні якісних зимових спальників у місцевого виробника. Ці речі були найбільш необхідними для бійців у лютому, підсумував координатор одного з відділів центру допомоги учасникам АТО Сергій Рижков. За його словами, заявок, на жаль, не меншає. Визначити, що купити насамперед, дуже нелегко, бо хлопці замовляють лише вкрай потрібне. На що спрямувати наступні 100 тисяч гривень, волонтери вирішать уже незабаром. — Народний депутат Сергій Мартиняк уже майже рік допомагає учасникам АТО та їхнім родинам, а також медичним закладам. Аби таке сприяння було системним, він започаткував проект «100 тисяч на місяць», який підтримали волонтери. Тільки у лютому за сприяння обранця волинян на Схід відправлено два вантажі. Один — із якісними медикаментами виробництва провідних німецьких фірм в обласну клінічну лікарню імені Мечникова, що у Дніпропетровську, де рятують важкопоранених бійців. Другий — у місто Сєвєродонецьк, що на Луганщині. Одяг, взуття, іграшки, фрукти та солодощі отримали вихованці тамтешнього будинку–інтернату. Йдеться про сотню дітей, із яких 85 — сироти. Крім того, для бійців 14–ї ОМБР коштом благодійника придбано 30 комбінезонів. Луцький військовий шпиталь отримав медичні засоби та 14 функціональних ліжок для пацієнтів закладу. Сергій Мартиняк допомагає фінансами й місцевим волонтерам, які займаються поверненням полонених, а також загиблих бійців із Волині. На це він уже спрямував майже 150 тисяч гривень, — поділилася керівник фонду «Європейський вектор» Галина Ведрич.