Після тривалого лікування з Ізраїлю повернувся прикордонник Луцького прикордонного загону Веніамін Файчук. Наша газета писала про те, що він отримав важке мінно-вибухове та множинні вогнепальні осколкові поранення на контрольно-пропускному пункті Маринівка Донецької області. Після публікації працівники й читачі «Волині-нової» визнали прикордонника Файчука «Людиною грудня 2014 року»
Леся БОНДАРУК
Його врятував товариш по службі, волинський медик Ярослав Демедюк, який одразу після поранення відправив Веніаміна у найближчий шпиталь — у Таганрозі (РФ) через російський кордон. Добратися до української лікарні перешкоджало оточення сепаратистів, у якому перебували наші прикордонники. При наданні першої хірургічної допомоги пораненому видалили нирку, селезінку, частину підшлункової залози, ребро. Проте російські медики занесли дуже важку інфекцію, що ускладнило стан хворого хлопця. Згодом Веніамін Файчук проходив лікування у реанімаційному відділенні Центрального госпіталю Державної прикордонної служби України. Через сепсис українські лікарі могли ампутувати йому ноги, бо проти інфекції, яка потрапила в кров, не підходив жоден із антибіотиків. Дізнавшись про Веніаміна, народний депутат України, письменниця Марія Матіос довго вмовляла і хлопця, і лікарів відпустити його на лікування в ізраїльську клініку. У жовтні хлопець таки відважився поїхати за кордон, хоч у київському шпиталі його відмовляли. Майже півроку тривали лікування та реабілітація Веніаміна Файчука в Ізраїлі. Минулого тижня він повернувся в Україну. В аеропорту «Бориспіль» прикордонника зустрічали друзі й колеги. Представники Держприкордонслужби вручили капітану Файчуку орден «За мужність» ІІІ ступеня і ордер на квартиру в Луцьку. Після обстеження у столиці наш герой повернеться на Волинь. — Веніамін ступив обома своїми ногами на українську землю, а я готова була сама нести його на руках із трапа літака, — зізналася щаслива Марія Матіос. — Так, він ще матиме певний час реабілітації. Але після неї — волинянин Файчук повернеться на службу, у свій прикордонний загін. Я вчора і плакала, і сміялася, і мені хотілося обнімати весь світ і кожну людину в ньому! Бо як згадаю ці півроку… Щоденний зв’язок із лікарями ізраїльської клініки. 7 операцій, деякі з них були дуже складними. І на кожну я повинна була давати дозвіл. Сепсис. Інфекцію не могли побороти кілька місяців. Паралельно — постійний гарячковий пошук грошей, тиск на тих, хто міг вирішити квартирне питання. І ще багато різних проблем. То тільки з телеекрана виглядає все гарно і просто. А подеколи мені було так, що хоч криком кричи. Та світ — не без співчутливих людей. 100% фінансування Веніамінового лікування мені допомогли забезпечити мої колеги з парламенту. Благодійників я назву усіх поіменно, але тільки тоді, коли вони дадуть згоду. Бо поки що більшість із них просто кажуть: хай буде йому на здоров’я.
На фото: Луцького прикордонника в аеропорту зустріла народний депутат, письменниця Марія Матіос. Орден «За мужність» ІІІ ступеня нарешті вручили капітану Файчуку.