Курси НБУ $ 41.45 € 46.96
НЕ СТРАШНА ЗИМА, ЯКЩО ДО НЕЇ  ГОТУВАТИСЯ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Волинь-нова

НЕ СТРАШНА ЗИМА, ЯКЩО ДО НЕЇ ГОТУВАТИСЯ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

За таким правилом облаштовують міське житлово-комунальне господарство до нового опалювального сезону в Ковелі...

За таким правилом облаштовують міське житлово-комунальне господарство до нового опалювального сезону в Ковелі...

Наталка ГРІНЧУК



Після майже трикратного підвищення вартості природного газу волиняни з побоюванням чекають не так перших заморозків, як платіжок за тепло у квартирах та гарячу воду. Тим часом міська влада Ковеля ще торік шукала способи, як модернізувати котельні, щоб заощаджувати енергоресурси, не зменшуючи температурний режим у житлових будинках та соціально-культурних закладах.
— Вирішили не винаходити велосипед і переходити на обігрів приміщень твердим паливом, — розповів міський голова Ковеля Олег Кіндер. — Оскільки найкращий ефект нині можна отримати від модернізації і реконструкції котелень, переведення їх на альтернативні джерела енергії, торік із місцевого бюджету виділили 3 мільйони гривень для заміни газових котлів на твердопаливні.
Освоювати кошти взялося підприємство теплових мереж «Ковельтепло». За словами його директора Володимира Бойка, наприкінці минулого року реконструювали чотири міські теплогенеруючі підприємства, де встановили нові потужні котли ТОВ «Кальвіс–Волинь» місцевого виробника. Залучили також державні кошти, передбачені програмою енергозбереження. Громада отримала подвійну вигоду, бо «Ковельтепло» зекономило бюджетні гроші і повністю розрахувалося за природний газ, обсяги споживання якого скоротили на третину, а ще обидва підприємства внесли до міської скарбнички значну суму податків та зборів.
— Цьогоріч модернізували ще дві котельні, які обігріватимуть бюджетні заклади, — продовжує розповідь Володимир Іванович. — А гарячу воду в міжсезоння не відключали, подаємо її у квартири постійно — тричі на тиждень, чого немає в інших містах Волині. На зиму для твердопаливних котлів заздалегідь заготовили 7 тисяч кубічних метрів дров. Вони вже сухі, мають вологість 20–25%, тобто їх можна використовувати для виробництва теплової енергії. Незважаючи на зростання тарифів, поки що ковельчани вчасно платять за наші послуги. За 8 місяців рівень розрахунків населення становить 120, інших споживачів — 116 відсотків.
Напередодні опалювального сезону держава повинна компенсувати ПТМ «Ковельтепло» більш як 2 мільйони гривень як різницю у тарифах, однак скористатися цими грішми не дозволяє постанова Кабінету Міністрів, де передбачено, що ними можна лише гасити заборгованість із податку на додану вартість.
— Але наше підприємство вчасно сплачує ПДВ, — каже Володимир Бойко. — Виходить, треба не платити податки, штучно накопичувати борги, щоб отримати передбачені законом кошти?
Житлово–комунальна галузь — сфера особливої уваги міської влади. Адже це тепло у квартирах і під’їздах, чистота на вулицях і прибудинкових територіях, безпека на дорогах і в громадських місцях. Тому саме сюди депутати та виконком Ковельської міськради скеровують чималі кошти. Якщо, приміром, у 2011–2015 роках для будівництва, реконструкції теплових мереж та ремонту комунальних об’єктів витрачено більш як 28 мільйонів гривень, то за попередні п’ять років усього майже 20,4 мільйона. На комуналку в Ковелі спрацювали і гроші програми «Питна вода України», що її реалізували три роки тому. Якість води, яку споживають ковельчани, значно поліпшилася після реконструкції централізованої системи водопостачання. А перемога Ковеля у Всеукраїнському конкурсі 2013 року «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку» тільки ще раз підтверджує, що і на вулицях, і дорогах, і в громадських місцях стало спокійніше та безпечніше. Нині ремонтники впорядковують прибудинкові території та двори біля багатоповерхівок. На це з міського бюджету виділили 1,3 мільйона гривень.
У місті залізничників облаштовують не тільки центр, а й околиці: тут асфальтують дороги, прокладають пішохідні доріжки, споруджують водопровідно-каналізаційні мережі, щоб запобігти підтопленню житлових будинків. Ці заходи передбачені в Програмі запобігання та захисту населення і територій міста від підтоплення ґрунтовими водами, що діятиме до 2020–го. Загалом на капітальний та поточний ремонт доріг, їхнє зимове утримання, облаштування вуличного освітлення за п’ять останніх років витрачено майже 58 мільйонів гривень. 

На фото: Міський голова Олег Кіндер (в центрі) поспілкувався з ковельчанами, які задоволені ремонтом вулиці Драй-Хмари.

Фото Наталки ГРІНЧУК.
Telegram Channel