Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
ЯК ПЕРЕМОГТИ МЕДВЕДКУ

Волинь-нова

ЯК ПЕРЕМОГТИ МЕДВЕДКУ

Хто з господарів не знає, яку біду в саду і на городі робить ненажерлива медведка, або вовчок, — така правильна назва цієї комахи. Вона не гребує нічим: залюбки пожирає бульби і стебла городини, корені фруктових дерев і кущів. А в шлюбну пору, якраз навесні, самиці медведок відчувають особливу потребу в білках, тому полюють на своїх родичів-комах...

Хто з господарів не знає, яку біду в саду і на городі робить ненажерлива медведка, або вовчок, — така правильна назва цієї комахи. Вона не гребує нічим: залюбки пожирає бульби і стебла городини, корені фруктових дерев і кущів. А в шлюбну пору, якраз навесні, самиці медведок відчувають особливу потребу в білках, тому полюють на своїх родичів-комах

Ольга СИВА


Якщо ви копаєте на городі і бачите горизонтальні ходи на глибині 10 — 15 сантиметрів від поверхні, то знайте, що десь близько має бути гніздо медведки. Самиця навесні відкладає близько 200 яєць. Знайшовши таке гніздо, мусите його спалити, інакше медведки розхазяйнуються на вашій ділянці й урожаю вам не бачити.
До речі, ще одна ознака того, що в городі є небажаний гість, — вечірнє стрекотання. Як тільки трохи потепліє, самці медведок вилазять на поверхню і починають закликати наречених.
Цей шкідник дуже добре адаптувався до наших умов. Він примудряється зануритись у грунт аж на 2 — 3 метри. Тому може пережити навіть 20 — 30-градусні морози. І якщо інші шкідники масово гинуть під час рясних дощів, то медведці вони тільки на користь. Ось чому з нею так важко боротися.
На сьогодні існує багато хімічних препаратів, які досить ефективно нищать цього шкідника. Зокрема, Конфідор, Медведокс. Та є одне «але» — токсичні елементи діють не лише на комаху, а й потрапляють у грунт. Думаю, не треба пояснювати, що це може негативно позначитись на овочах.
Ефективними є приманки з гексахлораном або фосфорованим цинком та інші. Можна скористатися і засобом Банкол, яким труять переважно колорадського жука: насушіть сухариків, занурте їх у розчин і закопайте в землю. Досить добре діє проти медведки і Грім. До складу цього препарату входять феромони, які навесні особливо приваблюють шкідників.
Як показує практика, найкращий спосіб їх подолати — створити ідеальні умови для розмноження, а потім винищити комах. Тому дачники пропонують копати нашому ворогу ями, в прямому розумінні цього слова, завглибшки не менш як 50 сантиметрів. Роблять їх навесні по периметру всього городу і заповнюють перепрілим перегноєм. Повірте, самички медведки не знехтують таким теплим «пологовим будинком». Саме в ньому будуватимуть свої гнізда і виводитимуть потомство. А господареві треба буде лише знищити його. Ще можна розкидати між рядками потовчену яєчну шкаралупу, приправлену олією. Медведка залюбки ласує нею, але не може перетравити, тому й гине. Зауважу, що шкаралупу доцільно не розкидати, а лише прикопати. Не терпить вона і горіхового листя. Тож якщо маєте його, закопайте між рядками. Крім того, варто посадити довкола городу чорнобривці або хризантеми. Ці квіти мають своєрідний запах і виділяють у грунт фітонциди, які відлякують медведку. Чимало господарів борються з нею і таким чином: закопують літрові банки, наполовину заповнені водою.
Telegram Channel