Курси НБУ $ 41.44 € 47.07

ПРАВНУКИ ВОЛИНСЬКОГО БОГАТИРЯ СТАЛИ ЧЕМПІОНАМИ З ПАУЕРЛІФТИНГУ

Валентин та Олександр Слуцькі досягли неймовірних результатів завдяки силі волі та наполегливості, а також успадкованим генам: їхній прадід Семен, жаліючи коня, сам перетягував віз із сіном через річку...

Валентин та Олександр Слуцькі досягли неймовірних результатів завдяки силі волі та наполегливості, а також успадкованим генам: їхній прадід Семен, жаліючи коня, сам перетягував віз із сіном через річку

Олег ДІДИК


Коли Валентин Слуцький приїхав у Пірванче Горохівського району, злі язики подейкували, що міський чоловік, який звик до комфортних умов життя, довго в селі не затримається. Мовляв, важка та невдячна праця в сільському господарстві — не для нього. З тих пір минуло більш як 12 років. За цей час колишній підприємець із Луцька Валентин Слуцький своєю діловитістю, наполегливістю й трудолюбивістю утвердився як хороший господар. Його фермерське господарство «Волиньагроком» із року в рік має стабільні виробничі показники як у рослинництві, так і в свинарстві.
Досягати поставленої мети, гартувати силу волі для подолання труднощів мені, а також моєму молодшому братові Олександру, який очолює луцьке ТОВ «Промтехмаркет», допомагає спорт. Ми обоє зі шкільних років серйозно захоплювалися боротьбою дзюдо. Праця та спорт і досі в наших долях у дружбі живуть, — розповідає Валентин Данилович.
Умотивованим вибором братів уже в зрілому віці став пауерліфтинг, зокрема жим штанги лежачи. Першим прийшов до відомого в Луцьку тренера Іллі Касьянова Олександр. Не обійшлося без перипетій. Про них розповів не без гумору й дотепності Ілля Касьянов:
— Ми почали з Олександром інтенсивно працювати, фізичні навантаження зросли. Він схуд на кілограмів 20. Та раптом Саша перестав приходити на тренування. Тривало це десь півтора місяця. Я подумав, що чоловік не захотів більше худнути й махнув рукою на пауерліфтинг. Як з’ясувалося, все було зовсім не так. Міняючи електролампочку, Саша впав із драбини й серйозно травмував спину. Лікарі сказали, щоб забув про спорт. Може, так і було б. Але, зашнуровуючи кросівки, він нагнувся і животом, який у нього знову збільшився, натиснув мобілку та, не відаючи про це, випадково вийшов на зв’язок зі мною. Інтенсивні тренування знову відновилися.
Талант, наполегливість тренера та сила волі підопічного принесли успіхи. Цьогоріч навесні на чемпіонаті України за версією Всесвітнього альянсу пауерліфтингу в Україні Олександр Слуцький у своїй віковій категорії серед аматорів був найсильнішим, встановивши рекорд із результатом у жимі штанги лежачи 190 кілограмів. У червні на VII Кубок світу за версією Всесвітнього альянсу пауерліфтингу в Україні до Луцька прибуло 480 найсильніших спортсменів із Швеції, Польщі, США, Італії, Угорщини, Азербайджану, Грузії, Білорусі, Молдови, Вірменії та України. На цих змаганнях Олександр двічі поліпшував результат, довівши його з 190 до 192,5 і 200 кілограмів. У кінцевому підсумку зайняв перше місце в своїй віковій категорії.
Шляхом молодшого брата, майстра спорту з пауерліфтингу, невтомно йде Валентин Слуцький. За два роки наполегливих занять із тренером Іллею Касьяновим він теж досяг значних успіхів і став чемпіоном України, кандидатом у майстри спорту з пауерліфтингу, осиливши штангу вагою 160 кілограмів. За словами тренера, Валентин — чоловік надзвичайно завзятий. З такими темпами підвищення майстерності має всі можливості стати одним із найкращих пауерліфтингерів світу.
— У нашій родині всі чоловіки сильні. Прадідусь по татовій лінії Семен Омелянович Слуцький був справжнім богатирем, зрівнятися з яким не міг ніхто в окрузі. Він пройшов усю війну, багато років працював механізатором у Брестській області сусідньої Білорусі. Якось вже пенсіонером він знову повернувся на тракторну бригаду. «Діду, сиділи б уже вдома, не плуталися між нами», — почали насміхатися молоді. Це зачепило Семена Омеляновича, і він кинув виклик: «А хто з вас зможе підняти передок «Білоруса»?!» Не наважився ніхто. А дід зміг і цим закрив роти недоброзичливцям. Мав таку силу, що перевертав драбиняк, навантажений з верхом дровами. Жаліючи коня, сам перетягував віз із сіном через річку, — розповідав нам Олександр.
Брати Слуцькі прагнуть наслідувати свого прадіда. До спорту привчають дітей, рідних, друзів. Надзвичайно високо цінують свого тренера. Вважають, що він — найкращий. Ті, з ким працює Ілля Касьянов, не використовують фармпрепарати для прискореного отримання спортивної форми, а досягають її наполегливою працею. І це, на думку братів Слуцьких, дуже важливо в першу чергу для нинішньої молоді, яку запрошують до тренера, щоб стати сильними, вміти досягати мети.

На фото: Брати Валентин і Олександр Слуцькі – чемпіони України і світу.
Фото Олега ДІДИКА.
Telegram Channel