«Накрили» канал зв’язку, який працював на так звану «ДНР» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
«Накрили» канал зв’язку, який працював на так звану «ДНР»

Волинь-нова

«Накрили» канал зв’язку, який працював на так звану «ДНР»

Обладнання «заховали» в одному з райцентрів Київщини

Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією та фахівцями «Українського державного центру радіочастот» перекрили на Київщині неконтрольований канал зв’язку, який використовували у так званій «ДНР».Таке розташування ускладнювало виявлення місць дислокації кінцевих мережевих вузлів.Правоохоронці встановили, що організатори нелегального бізнесу розмістили обладнання в семи офісах у житлових кварталах одного з районних центрів Київщини. Таке розташування ускладнювало виявлення місць дислокації кінцевих мережевих вузлів. Ділки здійснювали маршрутизацію телефонного трафіку в обхід міжнародних центрів комутації. Під виглядом місцевих телефонних розмов трафік спрямовувався на мережі українських операторів мобільного зв’язку. 
Під час обшуків за місцями проживання та в офісах адміністраторів каналу співробітники спецслужби виявили комп’ютерну техніку для віддаленого управління, «GSM-шлюзи», картки операторів стільникового зв’язку, в тому числі операторів так званої «Придністровської молдавської Республіки», 3-G модеми, мобільні телефони. Оперативники СБ України вилучили банківські картки, через які зловмисники знімали готівку та документи, які підтверджують їхню протиправну діяльність.
Правоохоронці отримали доступ до бази даних адміністраторів нелегально встановленого обладнання з доказами обслуговування абонентів з тимчасово окупованих територій «ДНР» та анексованого Криму.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. 
Тривають невідкладні слідчі дії.