Де лікуватимуться любешівці?
Цими днями активно обговорювалося питання створення госпітальних округів. Зокрема, до якого все-таки увійде Любешівський район
Наталія МУХА
Дискусія з приводу цієї проблеми на засіданні президії районної ради тривала майже дві години. Головний лікар центральної районної лікарні Богдан Іванів вкотре аргументував позицію управління охорони здоров’я облдержадміністрації щодо створення на Волині трьох госпітальних округів та входження Любешівського району у Ковельський ГО. Фактично лише у такому разі наша центральна районна лікарня може мати статус закладу інтенсивного лікування І рівня. І, за його словами, це майже не реально, якщо ми відійдемо до Камінь-Каширського округу. Також Богдан Васильович зазначив, що, відповідно до критеріїв, за якими формуються госпітальні округи, ми не можемо долучитися до Луцького госпітального округу. Та й, як
Більшістю голосів керівники фракцій політичних партій у районній раді підтримали пропозицію Марії Чикиди: зберегти статус Любешівської ЦРЛ як лікарні інтенсивного лікування І рівня при входженні Любешівського району у будь-який госпітальний округ.
зауважив голова районної ради Петро Нагорний, цей округ уже й так вичерпує свій ліміт щодо насиченості населення, особливо зважаючи на те, що до нього виявив бажання увійти й Маневицький район. А він же попередньо, за тим же планом, мав піти до Ковельського. Ось тому маневичан у приклад ставила керівник фракції Аграрної партії України у районній раді Марія Чикида. Мовляв, на сполох вони почали бити ще три місяці тому. А ми чомусь «відсиджувалися», щось чекали. В результаті до Луцька нам уже – зась. А хтозна, можливо, якби така пропозиція прозвучала раніше, то ситуація кардинально змінилася б…
Однак керівництво ЦРЛ та району знову наголосило: у такому разі Любешівська ЦРЛ, як і при приєднанні до Камінь-Каширського, матиме лише статус планового рівня. Тобто фактично у нас діятиме тільки два відділення. А тоді, як зауважив голова райради, навіть «із апендицитами везтимуть у сусідні райони». Аби цього не сталося, головне завдання – зберегти на Любешівщині «повноцінну» лікарню. Тоді фактично всі медичні послуги надаватимуться на місці, а у госпітальний центр чи медичний заклад третього рівня (обласну лікарню) везтимуть пацієнтів лише із надважкими патологіями. Саме цим, переконані керівники райради та райдержадміністрації, потрібно керуватися. Це підтримала й більшість районних депутатів.
Після тривалого обговорення більшістю голосів керівники фракцій політичних партій у районній раді підтримали пропозицію Марії Чикиди: зберегти статус Любешівської ЦРЛ як лікарні інтенсивного лікування І рівня при входженні Любешівського району у будь-який госпітальний округ. Її й направить районна рада до обласної ради разом із листами, які надійшли від сільських рад.